Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány évesen kezdtetek sminkeln...

Hány évesen kezdtetek sminkelni, és miket használatatok?

Figyelt kérdés
Én 13 voltam és először alapozot raktam a pattanásokra ha voltak, plusz szempilla spirált akartam de azthittem az túl sok úgyhogy hagytam de aztán rajottem hogy az meg tök oké úgyhogy ennyit. Igazából a mai napig nem használok mást. Persze ha olyan helyre megyek akkor a szemoldokom meg a szemem csinálom meg de alig várom a nap véget hogy le tudjam mosni.

2020. aug. 20. 19:51
A kérdező szavazást indított:
10 alatt kezdtem el sminkelni
10-13
13-15
15-20
20-
Nem sminkelem magam
Csak alkalmakkor
Ritkán sminkelek, nagyon minimalisat
43 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Soha nem sminkeltem még.

22L

2020. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Azt, hogy most miket használok, nem írom le, mert amúgy a bronzosítós/kontúrozós/pirosító dolgokon és a púderen kívül (azok annyira nem jönnek be magamon) MINDENT. Méghozzá elég extrém mértékben.

Már 12 évesen is volt kis gagyi Avonos sminkkészletem, - de értelemszerűen ezt csak itthoni bohóckodásra használtam.

14 évesen már használtam nagyon halványan egy kis szemceruzát és szempillaspirált, de ezt is csak alkalmakkor.

16-17 éves korom között ugrott meg látványosan a készletem, ugyanis ekkor szereztem be az első komoly palettámat, tust és folyékony matt rúzsokat több árnyalatban. Hétköznap, iskolába a természetes színűeket használtam.

2020. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

7-8.ban nagyon ritkán, gyengén szempillaspirál

10.körül néha kicsit csillogós, alig észrevehető szemhéjpúder és korrektor társult hozzá

11-12.ben már néha kicsit jobb, komolyabb színekkel a szemhéjpúder

12.után közvetlenül néha alapozó, púder és szolíd rúzs jött még a készlethez és ennyi

2020. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

15 évesen korrektort azt, h minek az nem tudom xd mert nem volt/van rá szükségem. 16 évesen elhagytam és csak szempillaspirált használtam. Most 17 évesen carmex meg a szemöldököm húzom át átlátszó gélel. A számra matt rúzst szoktam tenni vagy szájceruzaval színezem ki a természetes színeket szeretem. Nem rendszeresen használom mert szárító hatása van. Szájfényt nem használok mert kenődik leeszem. A szemem és arcom sminkelni nem szoktam mert zavar maga az érzet zavar van ott valami az arcomon (ez lehet furán hangzik).


Carmexből ezt a kettőt használom: [link]

[link]


Az első linken lévőt használtam először, utána vettem a másik fajtát. Mina a kettőt szertem, igazából nincs különbség közöttük ugyan azt tudják.



Szemöldök:

[link]


A célnak megfelel csodát nem kell tőle várni.



Egyetlen egy szájfényem van, de ezt szeretem.


[link]



Rúzsom több márkátol is van.

2020. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

#4 vagyok. Utolsó link nem jó valamiért.


[link]

2020. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Általánosban sokat piszkáltak a külsőmmel, ezért 12 évesen kezdtem színezett Labellot, meg szempillaspirált használni, hát persze hogy Chanelt, mert mindenből csak a legjobbat :D aztán én voltam a menő csaj aki sminkel és hirtelen mindenkinek szempillaspirál meg epres Labello kellett :D aztán szemöldökport is használtam mert nagyon halvány a szemöldököm, 13 évesen már BB krémet, korrektort, púdert is, és váltottam szemöldökceruzára, 14 évesen kezdtem el ezen felül bronzosítót használni, és nagyon nagyon nude szemsminkeket csinálni, nagyon halvány barna volt, és nyilván megvetettem hozzá az egyik Urban Decay Naked palettát, mert hát arra nagyon szükségem volt :D 15 évesen már alapozó, korrektor, bronzer, kontúr, pirosító, highlighter, teljes szemsminkek minden létező színben :D Teljes rúzsgyűjtemény az egészen nudetól a neon lilán át a feketéig, és már akkor is brutál jó szemöldököm volt, akkor váltottam pomádéra. Ez a rutinom azóta sem változott, és azóta komoly gyűjtő és hobbisminkes vagyok. :D
2020. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

13 évesen kezdtem el sminkelni.

Először csak szemceruzát és szempillaspirált.

14-16 évesen már korrektort is ezek mellé és szájfényt.

16-18 éves koromtól kezdve már szemhéjtust és elhagytam a szemceruzát és rúzsozni kezdtem.

18-tól jelenleg 2 féle szempillaspirált,szemhéjtust,primert, alapozót, korrektort, powdert, és több féle rúzst amik nem olyan feltűnő színűek.

2020. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

13 évesen kezdtem el, fura és full új világ volt ez számomra persze, de ebbe is bele szokik az ember, 13 évesen :szempilla spiral,szemhehpuder,rúzs, alapozo,puder,pirosito.

14 evesen is gyarapodott sok mindenel a sminkeszletem kb minel tobett akartam.

15 evesen tust is huztam napi szinten szajfenyek stb.

16 evesen mindent hasznaltam már bronzositot stb.

Most 17 vagyok és nem sminkelek mert nem igazan megyek sehova itthonra meg minek max ha unatkozok gyakorlas szempontjabol, de amugy füstös smokey szem bude ajkakal, szemhejtus szajfeny ruzs kombo, neha muszempilla, egyre jobban tetszik a kontur, highliterbol is egy visszafogottan szep kis fenylest szeretek nem azt amit már utca tulfelélől is latno lehet egy csikbab mert olcso hatasa van fotokon videokban oke de elebe ne. Imadok sminkelni.

2020. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kb 13 évesen kezdett el érdekelni, de csak néha sminkeltem.

14 évesen kezdtem el napi szinten suliba de csak a böröm miatt.

18 vagyok, és most is sminkelek mellette nagyon sok energiát forditok bőrápolásra.

Smink szempontjából elég kisérletezős vagyok :) így elég sok lenne leírni mind azt amit használok kiprobálok.

2021. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először oviban volt már kifestve a szemhéjam aranyra.

De igazából 12-13 éves koromban kezdtem el szempilla spirált és rúzst használni. 16 éves koromtól meg már tust is meg élénk pink szájfényeket használtam. Körmömet 7 éves korom óta festem.

2022. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!