Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit lehet használni szempillas...

Mit lehet használni szempillaspirál helyett?

Figyelt kérdés
Világosak a szempilláim, alig látszanak festék nélkül. A szempillaspriált nem szeretem, mert zavar, elkenem és homályosan látok, este pedig nagyon nehezen mosom le. Többfélét próbáltam már, simát és vízállót, eddig egyik sem vált be. Kozmetikussal szoktam befestetni, de 1 hét után lekopik. Volt műszempillám néhány hónapig, hamar kihullott, a sűrű töltésre pedig sem időm, sem pénzem. Olyasmi megoldást keresek, amit reggel ha felkenek, látszik a szempillám és este nem túl macerás lemosni. Tud valaki ajánlani ilyen terméket?

2020. szept. 1. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig nagyon más megoldás nincs. A szempillaspirál alá használj úgynevezett szempilla primert. Én az Alverde márkát használom nagyon jól bevált és kb. 1000 forint körül van az ára. Ez biztosít egy alapot a festéknek, tehát nem kenődik el.
2020. szept. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én saját szempilláim hosszabbítására és megerősítésére használok naponta olajokat. Sűrűbbek, vastagabbak, hosszabbak lettek. Beautylash márka nem tudom, kapható-e Magyarországon, átlátszó folyadék, ecsettel viszem föl a szempillatőbe és a szempillákra este. Nappal pedig ugyanezen márka kefés változatát használom, szempillaspirált pedig csak bulik esetén. Ezenkívül ricinusolajat, kókuszolajat, édesmandula olajat vagy keratin boostert (amazonon rendeltem) tudom ajánlani. Olykor befestem a szempillám és szemöldököm is, szintén Beautylash festékkel (nem vagyok kozmetikus, de ki lehet tapasztalni, hogy jó legyen... maga a festék meglepően tartós). Nem állítom, hogy konkrétan ezek mindenkinek beválnak, de hallottam már olyat, hogy valaki kiadott sok száz eurót egy szempillaszérumért és semmilyen hatása nem volt. Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mi hatásos. :)
2020. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és még egy: ha látsz már némi változást, ki lehet próbálni a szempilla liftinget keratinos ápolással, szempillafestéssel (mondjuk nem mindegy, hogy mennyire ért hozzá a kozmetikus, ha igazán profi,

az eredmény minimum 4 hétig kell látszódjon, de akkor épp fel kell hagynod a szempillanövesztő szérumokkal, mert azok fokozzák a szempillák cserélődését is). A keratin miatt több ideig marad a festék a szempillán. De ezt akkor ajánlom, ha tényleg viszonylag hosszú már a szempillád, hogy látványos legyen az eredmény, addig is sok szérum, ápolás, ritkán szempillaspirál.

2020. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig ilyen termék csak a szempillaspirál van.

Nem dörzsölöd sokat a szemed? Engem akkor szokott hasonlóan zavarni a szempillaspirál ha minden egyéb baja is van a szememnek. Allergia, szemszárazság, kontaktlencse miatt ha vakarod, dörzsölöd, pici szemcséket a spirálból beledörgölsz a szemedbe ami tovább irritálja, amitől tovább piszkálod és így tovább. A megoldás: problémától függően allergiás szemcsepp, műkönny, kontaktlencse elhagyása/hordási idő betartása/gondosabb tisztítása, szemhez nyúlkálásról leszokás

A lemosás: mivel mosod le? Sima vízzel vagy arclemosóval lehet hogy tényleg nem jön le, de vannak kiváló olajos alapú sminklemosók amik vízálló sminkre lettek kifejlesztve, azzal nem kéne hogy nehézséged legyen. Ha nagyon nem akar lejönni, egy vattakorongot átitatsz ilyen sminklemosóval és dörzsölés nélkül rányomod a szemedre 20 másodpercig.

A szempillaspirál: le tudod esetleg írni miket próbáltál? Lehet hogy a márka nem olyan jó vagy egy árkategóriával feljebb kéne szétnézni, esetleg más típusú spirált kéne keresned.

2020. szept. 2. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Érzékeny a szemem, gyakran könnyezik és ilyenkor el is kenődik a festék, ami valóban irritálhatja a szemem még jobban. Lemosni kétfázisú Nivea szemfestéklemosóval szoktam, ez is olajos. Lefelé mozdulatokkal törölgetem, nem dörzsölöm, mert attól még jobban kihullanak a pilláim. Tényleg sokfélét próbáltam, pl. Miss Sporty, Maybelline, Rimmel, Max Factor, Avonból többfélét, legutóbb DM-es Alverde natúrterméket, de sajnos ez sem vált be. Tudsz ajánlani olyan márkát, ami Neked bevált? Melyik kefetípus a legjobb?
2020. szept. 2. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. En jelenleg a Maybelinne Big Shot spirált használom alá pedig az Alverde primert. Nagyon szép pillákat csinál én szeretem :)
2020. szept. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!