Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen alap smink szükséges...

Milyen alap smink szükséges egy nőnek 30 felett?

Figyelt kérdés
Soha nem sminkeltem magam. Különleges alkalmakra, fotózásra kozmetikus sminkelt ki. Az eredmény tetszett, de zavart a rengeteg vakolat magamon. 30 múltam és észrevettem, hogy már nem olyan szép a bőröm, ezért valami nagyon alap nappali sminkre gondoltam. CC krémet használok, szép egységessé teszi a bőrömet. Púder szükséges-e a CC krémre vagy csak az alapozó fölé kell? Szempillasprirált használok még és színezett ajakbalzsamot. Szerintetek ezeken kívül szükséges még valami pl. szemfesték, arcpirosító, stb? Üzleti területen dolgozom, fontos a jó megjelenés de zavar a rengeteg festék.
2020. szept. 28. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én púdert, pirosítót, szemceruzát és szempillaspirált használok.

BB, CC krémet, alapozót nem szoktam, mert az nekem is kényelmetlen.

De alapozóval sem lesz feltétlenül vakolat, ha magadnak csinálod, vékonyan. Egy kozmetikus eseményre mindig vastagabb, erősebb sminket készít, mint egy hétköznapi smink.

2020. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A púder alá teszel valamit, vagy csak a nappali hidratáló krémet?
2020. szept. 28. 11:30
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Az alap "smink" szerintem a megfelelő egészséges, vitamindús és mozgásban gazdag életvitel. Utána lehet nézni, hogy ha elhagyjuk pl. a cukrokat az étkezésünkből, megisszuk a napi minimum 2 liter vizet, odafigyelünk, hogy mit eszünk, mennyi vitamint fogyasztunk, az nagyban hozzájárul bőrünk és egész testünk fiatalos kinézetéhez.

És természetesen nagyon fontos, hogy ne éljünk káros szenvedélyekkel és kialudjuk magunkat.


Idén lettem 30. Csak szempillaspirált és szemceruzát használok. Semmi mást. Bőröm hibátlan, rugalmas és jó pár évet letagadhatok.

2020. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

2: Hétköznap semmit.

Alkalmakra szoktam alapozót. De abból is az szeretem, ami folyékony, nem sűrű, vékony.

2020. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Cc,Bb, alapozot is kell fixalni púderal ez lehet kompakt, kőpuder is ami a bőrtusodhoz leginkább paszol! És ehez puder ecset szukseges amivel csak átsimitod az arcod! Azért egy rúzst be szereznék a helyedbe mert elegansá tehet pl ha beválalós vagy vörös, de lehet nude szinü is, pirosito vagy bronzisto ha te akarod hogy legyen egy kis szined ha nagyon sápadt vagy, spirál mellé beujithatsz egy elegáns barna földes árnyalatu palettát, illetve szérumal kezdheted ha száraz a böröd,sok sikert.
2020. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem szükséges.
2020. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Nálam az alap smink alapozó, púder, szemhéj és szemöldök ceruza és pirosító. A számat nem szeretem kihangsúlyozni, általában szemre dolgozom ha alkalom van.
2020. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Imádom a gyk-s szavazást.
2020. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A púder a bőrtípusodtól függ. A cc krémek általában hidratáló cuccok szoktak lenni és ennek megfelelően nem matt hanem fényesebb eredményük szokott lenni. Ha szárazabb/normál bőröd van és nem akarod hogy teljesen matt legyen az arcod akkor nem feltétlen kell rá púder. Ha zsírosabb a bőröd és nagyon kifényesedik nap végére az arcod akkor érdemes legalább a nagyon zsírosodó helyeken meg ahol baj ha elmászik (szemek alatt, homlok, orr, áll).


Amúgy “szükségesnek” nem szükséges semmi egyéb, kérdés hogy szeretnél-e. A pirosító nem egy rossz ötlet, feldobja az arcot ha nagyon finoman, minimálisan teszed fel. Egy kis csillogó szemhéjfesték, szemceruza a pillák tövébe ki tudja emelni a szemedet, egy picit erősebb rúzs a szádat. Ha világos a szemöldököd, színezett spirállal átfésülve erősebb keretet ad az arcodnak. Ha érdekelnek ezek a dolgok, próbáld ki hogy tetszenek-e magadon. Nem muszáj minden napra elkezdeni hordani őket, simán lehet hogy csak alkalmakra használod vagy azt mondod hogy mégsem jöttek be és maradsz a mostani sminkednél. De csak azért ne kezdj el erősebben sminkelni mert “illik” vagy “30 éves múltál”.


Nekem az öt perces natúrsminkem amit akkor teszek fel ha csak kicsit fel akarom frissíteni az arcom bb krém, púder, szemöldökspirál, pirosító, egy kis highlighter az arccsontomra és a szemhéjamra, szempillaspirál és egy áttetsző barackos-barnás rúzs.

2020. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!