Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A Brill gyémánt az "igazi"...

A Brill gyémánt az "igazi" gyémántnak számít? Nagyon nem értem, hogy vannak ezek.

Figyelt kérdés

Tehát a Brill az nem olyan mint pl a Moissanite (ez nem igazi gyémánt, csak hasonlít rá)?

Miben más a brill mint a többi gyémánt? Azt tudom, hogy ez egy csiszolási mód. (?) Ez gyenge minőség?

Olvasgattam már de annyi féle van, hogy nem áll össze a kép. Sajnos abszolút nem értek a kövekhez.


2020. okt. 2. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
A briliáns a gyémánt egyik csiszolási alakja.
2020. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A brilliáns az egy csiszolási forma, bármilyen követ lehet brilliáns formára csiszolni. Tehát ez semmit nem mond el a kő minőségéről. A brilliáns az nem is szinonímája a gyémántnak, meg semmi egyéb kőnek sem.
2020. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Mivel nem értek hozzá, több weboldalt megnéztem magyar, olasz, angol nyelven, és csak gyémánttal kapcsolatban találtam briliáns-alakot, mint csiszolási forma, így az első válasz bár szűkszavú, de hibátlan.

A brill egy elrövidülése csak a briliáns-alakra csiszolt gyémántnak.

Pl. amikor brill gyűrűt emlegetnek, akkor az egy olyan ékszer, amelyben ilyen alakra csiszolt gyémánt van.

2020. okt. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. okt. 3. 00:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!