Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyi spray, dezodort kell...

Mennyi spray, dezodort kell fújnom magamra hogy tartósan érezhető maradjon?

Figyelt kérdés

Másokon mindig rendesen érzem a kellemes illatot, de magamon meg pár perc után nem érzek semmit.

Tényleg fél doboz dezodort magamra kell fújni, ha tartósan érezni akarom a hatást?



máj. 1. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Parfüm?
máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok.
máj. 1. 20:21
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy te nem érzed más hidd el, hogy intenzíven érzi. Te azért nem érzed mert az orrod hozzászokott az illathoz amit használsz.

De nekem bevállt ez a tipp, hogy azokra a területekre ahová fújni akarsz akár spray-t, parfümöt stb, előtte tegyél rá egy kis kókuszolajat és úgy fújd be. Így még intenzívebben lehet majd érezni az illatokat.

máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2

És? A férifak nem használnak parfümöt?

De nem Adidas meg str8-ra gondolok valami superz vagy ilyesmi

máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 Lehet hogy most nagy titkot árulok el, de nagyon sok férfi használ parfümöt, köztük én is. Van egy egész polcnyi parfümöm, az időjárástól és évszaktól függően cserélgetem hogy éppen mit használok. Ugyan nincs Adidas parfümöm se str8 ahogy azt a #4 írja, de amúgy azokkal sincs baj ha megfelelőek az ember elvárásai. Az a gond, hogy magyarban nincsenek megkülönböztetve a parfümök. Amennyire én tudom, a 4-es által hivatkozott Adidas és str8 termékek nem is parfümök, hanem piperevizek (eau de toilette).

Magyarban tehát 5 különböző termékre is ugyan azt a nevet használjuk, a parfümöt. Az öt féle "parfüm" a következő:

- Eau fraiche (tükörfordításban: friss víz) -> 1-3% illóolaj

- Eau de Cologne (kölnivíz) -> 2-5% illóolaj

- Eau de Toilette (piperevíz) -> 4-15% illóolaj

- Eau de parfum (parfümvíz) -> 15-20% illóolaj

- Parfum (parfüm) -> 20-40% illóolaj


Nyilván minél több az illóolaj, annál tovább tart az illat. A parfümök esetében ez akár 24 óra is. Nekem például van olyanom (HUGO Boss The Scent Absolute) amit alapos fürdés után is érzek még magamon. Alapjáraton a dezodor az izzadásgátlásra van kitalálva. Amióta parfümöt használok, azóta szagtalan dezodorokra váltottam, mert nincs annál rosszabb mikor egyszerre két különböző illat keveredik körülötted. Ha mindenképp az a célod hogy jó illatod legyen, akkor javaslom neked a parfümök (eau de parfum/parfum) használatát. Már egész olcsón 25 ezer forint körül lehet kapni jobb minőségű parfümöket 100 milis kiszerelésben is. 100 mili meg egy fél évre biztosan elegendő.


Még a végére annyit, hogy túlzásba ne vidd a parfümözést sem. A te orrod hamar hozzászokik a saját illatodhoz, de attól még lehet hogy másnak megfájdul a feje a nagy szagkavalkádtól. Egy pár fújás elég belőlük. Illetve meleg időben az édesebb illatú parfümöket hanyagold, egyrészt teljesen más szaguk van melegben, másrészt szintén megfájdulhat tőlük a fejed.

máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mennyiség, hanem a minőség számít.
máj. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd ezt a környezeteddel inkább. Ha illatot akarsz, akkor használj egy kevés parfümöt.
máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne a dezodortól várd a csodát, az nem illatosításra való, hanem arra, hogy ne bűzölögjön az ember napközben az izzadtságtól.

Rengeteg jó parfüm van. Az, hogy milyen karakterűt és márkát választasz, az ízlésedre van bízva.

A gagyi, noname dolgokat nem ajánlom, de ha besétálsz egy Douglas-ba vagy Müllerbe, ott már sok jó középkategóriás férfi illat van (20-25 ezer körül), ami tartós.

máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Középkategória 25k? A fizetésem 240-270k között van adómentességgel....

Én 5k-nál többet nem igazán tudok többet szánni ilyenekre.

máj. 2. 18:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 ha leosztod hónapokra hogy meddig elég 25 ezer forintnyi parfüm, akkor kb. havi 5000-re jössz ki, úgyhogy tökéletes
máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!