Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Vettem egy új palettát,...

Vettem egy új palettát, amiben van egy szín, amit tényleg nem szabad szemre használni?

Figyelt kérdés

Nemrég megérkezett hozzám a legújabb palettám, amit már nagyon régen kinéztem magamnak. Tökéletesen meg vagyok vele elègedve, semmi panaszom nem volt rá.

A karton csomagolásán, amin az összetevő lista is szerepel, meg lehet nézni a különböző árnyalatokat és az összetételüket, viszont az egyik szín meg van csillagozva rajta. A többi egységesen “eyeshadow” címszó alatt van feltüntetve, és ott is mellette a kis szem ikon.

Viszont ennél az árnyalatnál külön kihangsúlyozzák, hogy ez “pressed pigment”, mellette pedig egy ÁTIKSZELT szem van, utána pedig egy olyan jel, ami azt jelzi, hogy inkább arcra (?) kéne használni. Ezt nem teljesen értem. Egy sötétkék színről beszélek egyébként, amit szemen kívül nehezen tudok máshová elképzelni. Akkor ezek szerint veszélyes, ha a szembe kerül, a szememhez közel használom? Mi történne, ha véletlenül mégis belemenne? Egyáltalán miért van rajta egy áthúzott szem? Káros, irritáló anyagot tartalmazhat?

Vegán és cruelty-free márkáról van szó egyébként.



2020. okt. 29. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]


Itt van három cikk ami jól leírja. Röviden összefoglalva:

A szemhéjfesték általában pigment+egyéb adalékok, tartósítók, állagjavítók és hasonlók. A pressed pigment csak pigmentet tartalmaz amit lepréseltek egy kis tégelybe. Utóbbi jóval pigmentáltabb és kicsit máshogy érdemes felvinni őket.

A két kategória között jogi különbség van. Amerikában az FDA engedélyezi a kozmetikumokat, és ők ezeket nem engedélyezték szem közelében való használatra, ezért azt kell ráírni hogy arcra való, különben jogi következményei lesznek. Ugyanezek a termékek az EU-ban engedélyezve vannak szem körüli használatra is. Egyszerűen Amerikában vagy nem jutott még odáig a bürokrácia hogy elintézze, vagy más elvek mentén döntöttek. Elvileg a pressed pigmentek nagyobb valószínűséggel okoznak irritációt és befoghatják a szemhéjadat (bár ez inkább a vegán jpiros pigmentekre jellemző), de sokan használják problémamentesen. Mérgezőnek nem mérgező, nem fog lerohadni a szemhéjad, nem veszélyes feltétlenül.

Azt neked kell eldöntened hogy ennek ismeretében használod-e, ha nagyon extrém érzékeny a bőröd akkor talán nem javaslom. Én azt az elvet követem velük hogy itthon kipróbálom, ha bármilyen irritációt okoz akkor rögtön lemosom és nem használom többet, amúgy szemhéjfestékként kezelem. Még soha egyik sem irritálta a szememet.

2020. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem az USA-ból érkezett/vásárolt palettáimon van ez feltüntetve.

Mindet használom a szememre ugyanúgy, semmi problémát, vagy irritációt nem okozott soha.

2020. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!