Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok! Szerintetek sokan...

Lányok! Szerintetek sokan vannak olyanok akiknek nincs arcápolási rutinjuk és nem használnak semmi krémet az arcukra csak megmossák reggel/este? 25/L

Figyelt kérdés
kezdem lassan azt érezni, hogy nagy baj van velem, amiért nem használok se reggeli, se esti krémeket/szérumokat arclemosót stb csak megmosom az arcom egy bio szappannal reggel és este.. mondjuk az is igaz, hogy nem sminkelek..
2020. dec. 12. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez most milyen hülye kérdés? 🤔😁 Van, aki használ, van, aki nem. Miért lenne baj veled? Én sem használok. 27N
2020. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Tényleg nincsenek sokan, és ez szerintem baj. Mármint az a baj hogy annyira természetesnek érződik már az hogy átlagosnak tűnik hogy valaki sminkeli, krémeli, stb. magát rendszeresen. Olyan ez mint valami öngerjesztő folyamat. Látják hogy hogyan néznek ki a tévében, az interneten a médiában a celebek, és egyre többen használják ezeket a készítményeket magánemberként is, mivel ez a mérvadó. Ezért az átlagos, mindennapi nőnél is, és mostmár néhány férfin is lehet látni hogy használnak ilyen készíményeket, mintha valamiféle szükséges kiegészítő lenne az életnek, ami nem elhanyagolható. Bár ez még főleg csak nőknél jellemző, de aki nem használja ezeket a készítményeket jellemzően megnézik és sokan igénytelennek mondják őket, és azt mondják hogy nem törődnek saját magukkal. Pedig ez egy baromság. Sokkal nagyobb butaság az hogy az emberek elhiszik hogy ezek egy szükséges kellékek, amelyek nélkülözhetetlenek. És olyan mintha ennek az egésznek a pszichológiája szándékosan arra menne rá hogy kihasználja az embereknek azt a tlajdonságát hogy a közösséghez hasonlóvá akar válni, mivel közösségi lény. És mivel "kinézést" kap másoktól ha nem használja ezeket a termékeket, ezért ő is használja, mert használnia kell. Szóval végül lesz egy csomó önértékelési problémás nő, akik elhiszik hogy erre szükség van. És megszokják hogy az emberek azt látják ahogyan ő nem is néz ki, mivel nem úgy néz ki (smink). Párkapcsolatoknál is sokszor szoktam látni és hallani hogy azért is sminkeli magát nő, mivel szeretné ha szép lenne a párja előtt. De ez a magánéletre is vonatkozik. Szóval egy idő után azt hiszik hogy csak akkor szépek ha használják ezeket a cuccokat; ha pedig nem használják, akkor már saját magukkal sem lesznek megelégedve, mivel megszokták hogy ők már máshogyan néznek ki. És minden nap csak azt látom hogy egy absztrakt világban ébredek fel, ahol minenki mások és a mások által gerjesztett saját hamis elvárásainak akar megfelelni. És mivel kívül ez a "kamu" álarc mutatkozik, önkéntelenül is kialakul emiatt egy belső álrc az emberekben, amit állandóan visel. És látom ahogyan olyan kapcsolatokban vannak, az emberek amelyben mindíg egy kicsivel másabbak, mint ahogyan kinéznek, legyen szó külsőröl, vagy besőröl.

Tudom hogy amit leírtam az kimerítő, és úgy tűnhet hogy eltértem a témától, de ahogyan elolvastam a leírást pontosan azt az érzést váltotta ki belőlem, amit látni szoktam minden nap. Deformált önképeket, kapcsolatokat -legyen szó barátiról vagy partnerről-, és világképet.

Talán én látom rosszul; nem tudom, végül is mindenki tévedhet. De sokszor hallom nőktöl hogy csúnyának érzik magukat, és amikor látják hogy mások hogyan néznek ki, annak ellenére hogy tudják hogy készítményeket használnak, csak mégjobban "csúnyának" érzi magát és azt hiszi hogy vele van baj. Pedig semmi baj sincs vele, ahogy a többi nővel sincs. Csak ez a kaotiks világ teljesen megzavar minket. Amikor látom a reklámokat is, arra megy rá az sszes hogy beleitassa az emberekbe azt hogy szükségük van arra hogy úgy nézzenek ki ahogy ők "valójában ki akarnak nézni". Nagyon szomorú vagyok emiatt.

2020. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%

Nem egy olyan lányt is ismertem a koliban, aki reggel sem mosott arcot, szóval...

Aki nem sminkel, annál oké hogy nem használ lemosókat vagy ha valakinek nem problémás a bőre. De mosakodni azért kellene szerintem, az alap. Minden más csak választás vagy szükség kérdése.

2020. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

valoszinuleg akkor nagyon szerencses vagy, ha nincs szukseged semmi ilyenre. a legtobb nonek, lanynak van valami problemaja a borevel: szaraz, pattanasos, mitesszeres, akarmi.. es ezert keresi a termekeket, a rutint, amivel ezeken segithet.

en mondjuk elkepzelni sem tudom, hogy valaki ennyire ne foglalkozzon az arcbore egeszsegevel. nem mondom, hogy igenytelen, de fura. ha mast nem is, esetenkent egy lemosot meg arckremet bevethetnel.

2020. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Én se használok semmit. Minek? A szervezetemet belülről táplálom, megiszom a napi minimum 2 és fél liter vizemet, megadom a megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat neki, ezért sincs baj a bőrömmel, nincs pattanásom se, nem is száraz és nem is zsíros. Sőt, odafigyelek, hogy mit eszek.

30 éves vagyok, viszont minimum 5 évet letagadhatok. Nekem a sminkelésem csak annyiból áll, hogy kihúzom szemceruzával a szememet és szempillaspirált használok még pluszba.


A kemikáliák háromnegyede egyébként is káros a bőrre az összetevőik miatt.

2020. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én sem használok már. Van egy arclemosó gélem, Balea gyümölcssavas, ezt használom. Ha eszembe jut, akkor használok néha egy maszkot, vagy lehúzhatót vagy arcpakolást. De ez ritka. Minden ilyen terméktől általában viszket a bőröm, kétszer annyi problémám lesz tőle, a szappan meg kiszárítja.
2020. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha az nélkül is szép a bőröd, akkor nem kell.

Nekem aknéim voltak, így most olyan arclemosót használok, ami megakadályozza, hogy kialakuljanak ezek a bőr hibák.

Meg néha sminkelek.

24/L

2020. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Én sminkelek úgyhogy már ez miatt is kell micellás víz meg egy lemoso, hidratalo krem,szemkornyek apolo,geles lemoso,micellas viz, maszkot is neha hasznalok, fenyvedo tartalmu kremet ajakapolot.
2020. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!