Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egy új Rado DiaStar karóra...

Egy új Rado DiaStar karóra valóban rendkívül karcálló? Vagy még egy Captain Cook MK II? (Jobban, mint például egy Spring Drive-os Grand Seiko, vagy mint egy Omega?) Presztízsértékük ezen óráknak nem sok van ugye? Mivel 350 és 650 eFt csupán az áruk.

Figyelt kérdés
Fontos lenne a karcállóság, de egy bumfordi G-Shock közel sem az én stílusom. (Határ legfeljebb 750 eFt-nyi euró.)

2020. dec. 14. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A RADO idehaza méltatlanul alul értékelt márka. Jók, de egy O, vagy GS SOKKAL jobb szerkezetileg, és márkanévben.

Egyedül Havas Henrik viseli őket az ismert emberek közül.

És valóban SZINTE karcállóak, mivel kerámiásak.


JÓ ár!!! [link]

2020. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt egyből ketté is venném picit a kérdést, ha megengeded. Egy óránál általában 3 külön dolog van, aminek a karcolhatóságáról beszélünk. Egyrészt van a szíj, van a tok és van a kristály. Egy G-Shock műanyag/gumi külsővel rendelkezik, ami karcolódik, mivel MOhs-skálán ezek az anyagok nem túl magasan helyezkednek el, míg a plexije általában Hardlex, azaz edzett kristály, ami kevésbé karcolódik. Erre jön az a trükk, hogy süllyesztve van, így nagyon nehéz egy G-shock kristályát megkarcolni.ű


Ezeknek az alkatrészeknek (szíj, tok, kristály) az anyaga határozza meg a kracállóságukat. Mondjuk egy szövet szíj nem fog karcolódni, max a csat része. Ellenben egy műanyag/gumi szíj karcolódhat, kophat az idő során.


A kristály, ha zafír, megintcsak (szinte) nem fog karcolódni, ellenben ha sima műanyag, vagy hagyományos üvegkristály, akkor igen. Sőt, még az edzett üveg is tud karcolódni.


A toknál ugyanígy. Ha műanyag, akkor fog karcolódni. Ha acél, akkor is, de kevésbé. Ha valami keményített ötvözet (pl van olyan titánium, ami karcállóbb, pl Citizennél a "Super Titanium"), akkor még kevésbé.


Ha egy minél karcállóbb órát akarsz, akkor keress valami olyan órát, ahol a tok és a szíj valamelyik keményített ötvözetből van, a kristály pedig zafír. Így is karcolódni fog, ha rendesen használod, de lassabban, apróbb karcokkal leginkább.

2020. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Rado lassan 40 éve kísérletezik ezekkel a kerámiákkal egész jó eredménnyel. Az acélnál sokkal jobban bírja, de azért ezeket is meg lehet karcolni ha nagyon akarod. Nekem egy Centrix Day-Date-em van ott acél a láncszemek kerete és kerámia betét van, az elég jól bírja, meg elég jó kompromisszum. A full kerámia nekem kicsit gagyi hatású, hiába tudom, hogy komoly cucc, akkor is érzésre nekem nem adja. A GS meg az Omega nyilván egy kategóriával feljebb játszik, kár is idevenni őket. Presztízse nem nagyon van, jó kis órák, aki ért hozzá, az nem fog lenézni, aki meg nem ért hozzá annak meg vagy tetszik vagy nem, de ismerni nem fogja a márkát.
2020. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!