Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan alapozzam úgy a böröm...

Hogyan alapozzam úgy a böröm sminkelésnél hogy ne legyemek pórusaim? Hogy a pattik el legyenek fedve és szinte tükör sima legyen az alapozás? Sminkelés elött mit csináljak hogyan készitsem elő?

Figyelt kérdés

#alapozás #Tökéletesalapozás
2021. febr. 12. 02:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem lesz tükör sima a pattanások latszodni fognak.

A porusokra használhatsz primert, a pattanásokra pluszba korrektort.

2021. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tökéletesen sima a bőröd, az alapozó is az lesz. Egyébként meg nem fogsz úgy kinézni, mint instán meg tiktokon a szétfiltetezett, retusált barbik. Az embernek vannak pórusai, bőrhibái, erős fényben ez bizony látszik.
2021. febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotok, gondoltam hogy megfelelő beállitás, fények, és retus közrejátszik. Hisz modelleket is retusálnak, nemhogy ezeket az insta lányokat amugy igen gondoltam hogy ezek, de sok sminkes a youtubon pl ilyen nagyon csúnya börüeket is az alapozóval simává alapozzák gondoltam valami speckó cucc van rá.
2021. febr. 12. 13:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A YouTube-os videók nagyon megtévesztőek. Ott olyan fényben veszik fel a videót, hogy kevésbé látszódjanak a bőrhibák. De ha megnéznéd ezeket nappali fényben, kint az utcán, akkor hanyatt esnél.
2021. febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólóknak, nézd meg például őt mennyivel másabb a bőre, ahogy lekapcsolgatja a mesterséges fényeket. Ne hagyd, hogy átverjenek az ilyen videók, mindig jusson eszedbe, hogy amit az interneten látsz, az nem a valóság. Egyébként több ilyen jellegű videója is van, nagyon ajánlon őket. :)


https://www.youtube.com/watch?v=X1t9hmL_Llw

2021. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5 Robert Welsh nagyon szuper videókat csinál.:) +1 szavazat neki. Én is ajánlom, hasznos tippeket ad.
2021. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Videón, még ha nem is filtereznek, is szépnek fog tűnni egy lealapozott arc. Néha pl. néztem, amikor ilyen első benyomásos videóknál panaszkodott a blogger, fuj, de hányadékul néz ki az arcomon az alapozó, amikor nem látszott semmi hiba... amikor közelebb jönnek, akkor látszik, hogy nem fed, vagy pacsmagos. És akkor ehhez még jön a retus is.


Teljesen semmi nem fogja eltüntetni a bőrtextúrát, de sztem nem is baj, elég ha picit vannak eltüntetve. Nekem a legjobban az vált be amúgy, hogy:

- közepes fedésű alapozó (akinek nem egyenetlen a bőrszíne meg nincs bőr-elszíneződése, annak elég egy gyenge fedés is sztem - erős fedésű alapozót én max. csak eseményekre, fotózásokra használnék, mert rajtam azok nagyon maszkszerűen, természetellenesen hatnak)

- orron, homlokon púderpufnival belenyomkodott púder, arc többi részén laza ecsettel csak felsuhintott (kombinált bőr)

- mattító primer alapozás előtt (nyilván, ha száraz a bőröd, akkor inkább egy hidratáló vagy simán bőrtökéletesítő)

- az orron egy tartósabb, de folyékony korrektor (én egy olyat használok, aminek egy picit szürkés beütése van, mert az az orrvörösségemre is jó)


Welsh tesókat szeressük egyébként tényleg <3.

2021. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen én is észre vettem az erős smink fotokon jól néz ki, utcai fénynél borzalmas.

Nyilván máshogy sminkelünk foton meg élőben, igen senkinek sem tökéletes a bőre ezt tudom, én is próbálkozom ápolni hogy az alap minél jobb formába hozhassam és a smink szebben nézzen ki rajta, de ezek szerint a retus a nagy titok én sose szoktam retusálni, ehez van valami jó app?

2021. febr. 12. 19:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez is tényleg okos dolog, ezt ki is felejtettem (7. vagyok), hogy azért a bőrömet is igyekszem a bőrtípusomnak megfelelően ápolni, kombinált-zsíros ill. problémás bőrre való termékekkel, fényvédőzni, aláhidratálni (szemre külön termékkel). Heti 1-2 hámlasztás, arcmaszk.
2021. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó am te hogyan szoktad pl tisztotas, hidratalas fenyvedo primer és aztan smink? Sorrendre értem és termékre
2021. febr. 12. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!