Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Citromféle parfümöt lehetséges...

Citromféle parfümöt lehetséges sokáig érezni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 1ml mintát egy másik vásárlásnál, ilyen citrom-lime, vagy ehhez hasonló illata van, egészen tetszik. Próbálgattam feltenni magamra, de sajnos nagyon hamar elmúlik, hogy érzékelem az illatát. Azon gondolkoztam, mi lehet ennek az oka: 1) mivel ilyen pici pálcika van az 1ml mintához, kevesebb a mennyiség, 2) az anyagösszetétel kisebb %-os ennél a terméknél, vagy 3) ezt az illatot az ember gyorsabban megszokja, mint egyéb termékeket, mert tudok arról, hogy eltérő illatokhoz eltérő gyorsasággal szokik hozzá az orrunk. Valószínűleg az 1-2 lehetőség is érvényesül, na de tudjátok-e, hogy a 3. is igaz? Van ennek valami mérősáma, hogy milyen anyagok illatát mennyi ideig képes érzékelni az ember?

Ebből arra szeretnék következtetni, ha az egész üveggel megvenném és használnám, akkor lenne-e 1-2 percnél tovább tartó hatása. Esetleg használ valaki innen citromhoz hasonlító illatú parfümöt? Nálatok mennyire vált be?



2021. febr. 16. 22:00
 1/6 anonim válasza:
64%

A köznyelv rossul használja a parfüm szót helyesen: (üvegre is igy van irva)

Eau De Cologne,EDC,L'EDC:gyorsann elillanó alacsony koncentrációju illat 5% körüli koncentráció

Eau De Toilette,EDT,L'EDt: kb5-20% os közepes tartás "parfümök 80% a"

Eau De Parfum,EDP,L'EDP: hosszan tartó illat magas (10-30% os koncentrációjú


A parfümériák léynege ,hogy más érezze de te ne magadon hisz elég zavaró lenne ha folyamatosan éreznéd magadon a saját erős illetod amit a parfüm kölcsönöz,másrészt valóban biológialag az agyad kiszűri a rólad áradó szagokat, ez egy evoluciós előny melynek célja ,hogy jobban figyelj a körülötted lévő szagokra. A hatóanagnak pl citrom nem sok köze van hozzá de biztos hamarabb szokik hozzá az orrod mint a trágyához pl.

2021. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A citrus hamar elillan. Emiatt ez az illatpiramisban az ún. fejjegyek közé tartozik, szemben mondjuk a tubarózsával vagy a vaníliával. Tehát ha egy parfüm citrussal indít, akkor elképzelhető, hogy magát a parfümöt hosszabban érezni, de akkor menet közben átalakul, és már nem lesz olyan citrusos (vagy egyáltalán nem).
2021. febr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz nagyrészt igaz, de mégis csak a felszínt kapargatja. Pl ha csak a koncentrációból indulunk ki, akkor két fújás EdT megfelelne egy fújás EdP-nek (tartósság szempontjából) az esetek nagy százalékában, de ez nyilvánvalóan nem így van. A különböző koncentrációkban általában a fej/szív és bázisjegyek aránya is más, ezáltal tudnak különböző hatást elérni. A "hígabb" parfümök nagy általánosságban könnyedebbek, mert nincsenek bennük akkora töménységben a súlyosabb és tovább tartó bázisjegyek.

És semmi esetre sem az a cél, hogy más érezze. Kartávolságig érződjön max.

2021. febr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

> más érezze de te ne magadon hisz elég zavaró lenne ha folyamatosan éreznéd magadon a saját erős illetod amit a parfüm kölcsönöz


Szerintem nem. Vannak azok a nagyon erős és durva illatok, annál így lehet, viszont az ilyen citromféle illat pont frissítő lenne a nap folyamán, ha én magam is tudnám érezni tovább kis mértékben. Elsősorban ezért is tetszett meg. :)

2021. febr. 17. 11:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet amúgy tényleg citrus ez a minta és nem citrom vagy lime... Megpróübálom ezt kideríteni, csak sajnos nincs a mintára sok dolog írva :(
2021. febr. 17. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
5: Citrus alatt az összes citrusfélét értem, amit írtam mindre igaz. Citrom, lime, grépfrút stb.
2021. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!