Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mindenki szép úgy, ahogy van?

Mindenki szép úgy, ahogy van?

Figyelt kérdés
A férfiak nem sminkelnek, mégis mindegyikőjükre jut olyan nő, akinek tetszenek. Ebből következtetve a nők is szépek természetes valójukban és csak kiegészítő elemük kellene legyen a smink? Ha nem létezne, ezáltal senki sem használná, átértékelődne a szépség fogalma?

2021. okt. 17. 19:19
A kérdező szavazást indított:
Minden nő szép a maga módján, ízlés kérdése.
A nők csak sminkkel igazán szépek.
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért van az a kategória, akik a bottal se piszkálnám meg. Ferfiban és noben is. Meg ugye ott vannak a plasztik szörnyek is.


De ez szerintem csak egy szűk kategóriát fed le.

2021. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, nem szép mindenki úgy, ahogy van. Ezzel nem azt akarok mondani, hogy csúnyázzunk mindenkit, hanem azt, hogy teljesen rendben van az is, ha az ember változtatni akar magán ilyen vagy olyan módon.


Engem annyit bántottak egyetlen beavatkozás miatt, hogy esküszöm lesokkoltam, miért fáj ennyire az embereknek, hogy levetem magamról azt a terhet, ami évek óta rám roskadt, mikor tükörbe néztem. Én nem vagyok az a fajta, aki csak úgy belesüpped az önelfogadásba, ha tudom, hogy van jobb megoldás. Nekem abból van elegem, hogy mindenki mentálisan akarja kezelni ezt a kérdést, pedig semmi baj nincs azzal sem, ha csinosítgatod magad vagy akár drasztikusabb megoldást választasz, mint egy smink, amennyiben tudod a határt.


Én nem szeretek sminkelni, de szerintem ez ugyanolyan divatkellék, mint egy szép harisnya vagy szoknya. Nem kell belőle ügyet csinálni. Mondjuk azt szoktam mondani rá, mint a túlsúlyra is, hogy nem mindenre az a megoldás, ha takargatjuk, hiába egyszerűbb látszólag. Szóval a smink csodás, de nem a megfelelő, problémákat megfelelően kezelő bőrápolási rutin helyett. És az előnyös öltözet is csodás, de nem diéta helyett (persze ha csak az illető elégedetlen magával).


Egyébként a legtöbb emberen nem sokat változtat a smink. De ha az a kicsi kell valakinek ahhoz, hogy jól érezze magát, akkor miért ne sminkelhetne? Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy legyen mindenki magyibugyiban, mert a jó segg abban is jó segg. De basszus, ha én tangában érzem jól magam és nem érzem illőnek, hogy feldarabolja a feszülős nadrágban a bugyim vonala a farpofáimat, akkor mi van? Viseljen az ember azt, amiben a legjobb önmagát látja.

2021. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos nem mindenkinek szép a bőre. DE megfelelő arcápolási rutin kell, és a szemöldököt ki kell formálni, rendszeresen szedni. Ha ez megvan, már nagyot dob az összképen. És ha valakinek dob az önbizalmán (nekem mindenképp) egy natúr smink szerintem rendben van. Nem kell túlzásba esni, de a natúr smink kicsit feldobja a megjelenést. 25/L
2021. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

3-as: a szépség nem az arcboron és a sminken mulik.

Nyilván egy durvan pattanásos bőr ront az összképen, és nem szép látvány, de ettol még nem lesz genetikailag csúnya.

Egy jó smink is csak feldobja az arcot és átmenetileg szebb az ember, de ha lemossa akkor ugyan ott van, ahol a part szakad.

2021. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden emberke találhat a saját kategóriájában, de amugy sok lány a bőre szemöldöke szempilla hiány miatt sminkel.

Nekem alapból fekete dús a szemöldököm meg a szempillám, de problémás a böröm tinédzser korban vagyok szóval hormonok nagyrészt játszanak, és nőknél menstruációs hormon ciklus is közre játszik bőr állapoton, illetve még a hajra is kihat sokkal sprűdebb olyankor és hajfestés se ajánlott.

Eleve kezdjük ott hogy valahol elfogadott, de még mindig furán néznek egy olyan palira aki sminkeli magát, hetero pasikat sztem nem is erdekli a smink sem a bőrápolás.

Még a lányok mindig is érdekelték, és szinte már elvárások ezek, én nem azért sminkelem ki magam mert elvárás, mert ezt diktálja a divat hanem mert szeretek! Imádom magam akár itthon kisérletezgetni, kreatív sminket csinálni, utcára nyilván természeteset csak.

Bőrömet is rendszeresen ápolom napi szinte, sok pénzt és energiát áldozok rá ami biztosan jópár év múlva meg is fog látszani.

A szépség szubjektív fogalom, ez a mindenki úgy jó ahogy van, azért egy 200 kilós, ápolatlan emberkére ezt nem mondanám. :D

2021. okt. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén?

Nem, nem minden nőt látok szépnek.

Meg persze az is igaz, hogy van olyan, akit én gyönyörűnek látok, más meg hozzáérni sem tudna.

Viszont olyan nőt még nem láttam, aki sminkkel szebb lett volna, mint anélkül.

2021. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-es, szerintem hülyeséget írsz!

Azt nem írtam, hogy a "sminken múlna a szépség", csak azt, hogy dob az összképen. De a szép arcbőrön nagyon is múlik a szépség! Azt sem írtam sehol, hogy "genetikailag csúnya lenne egy pattanásos bőrű", de a pattanásos bőrt kezelni lehet és kell is! Nyílván kamasz korral járnak a pattanások, de van akinek később is hajlamos a bőre pattanásokra, kezelni kell, ápolni kell az arcbőrt, nem szabad elhanyagolni! Az ápoltságba tartozik a szemöldök rendbe tétele is. Attól, hogy az embernek benől normális körülmények között a szemöldöke, még nem lesz mű-baba, ha szép ívet formáltat a kozmetikussal, és utána rendszeresen szedi. Ha az arc és a szemöldök ápolva van, a natúr smink csak emeli az önbizalmat és a jó megjelenést, natúr sminkben senki sem lesz felismerhetetlen. A natúr smink lehet egy kis BB-krém, szempilla spirál, szájfény vagy színezett ajakbalzsam.


A szépséghez hozzátartozik a fogápolás is, nem bánt a fogkefe, nyugodtan vegyük használatba legalább esténként!És továbbá a hajápolásról se feledkezzünk meg...


A szépség relatív, de az ápoltságnál kezdődik!


#3-as voltam!

2021. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos a mai korra már nem igaz az, hogy minden férfi talál párt, aki picit szebb az ördögnél.

Ez valamikor így volt, ma már sajnos nem

A nők a szép, tökéletes, sármos férfiakat keresik.

Legyen a férfi magas, legyen gyönyörű teste, nem lehet 1 deka fölösleg sem, pocak meg főleg nem. Kicsi sem. Akinek van egy pici pocakja, azt már észre sem veszik.

Az lehúzhatja a rolót.


Nőknél talán jobb a helyzet.

Amelyik nő nem annyira szép arcú, de jó az alakja, csinos, szépek a lábai, szép a feneke, az kapni fog férfit.

Egy szép alak, egy csinos test, megszépíti az arcot.

2021. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as, nem akarlak meghazudtolni, de az én tapasztalataim mást mutatnak. Amennyiben nincsenek irreálisan magas elvárásai az “ördögtől csak egy kicsit is szebb” férfinak, úgy biztos, hogy talál magának párt. Részben emiatt is fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert sok férfinek már kimondottan csak olyan, vagy minimum hasonló kell, mint amit az instagramon, tiktokon, egyéb közösségi médiákban lát, pedig az javarészt csak smink, jó szögből történő fotózás vagy épp filter.
2021. okt. 20. 17:31
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Igazad van, de én mindenekfelett azt mondom, hogy a szerencsén múlik minden.

Ha nem vagy annyira szép, vagy jóképű, de jó időben jó helyen jársz, akkor megtalálod a párod.

Ha nincs szerencséd, akkor lehet valaki nagyon szép, lehet hogy évekig sem talál rá a szerelem.

Sajnos ez így működik.

/8/

2021. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!