Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Jövő héten szúrják a fülemet....

Jövő héten szúrják a fülemet. Ha begyógyul, el szeretném kezdeni tágítani, 14 mm lenne a cél. Arra gondoltam, heti 1mm-t lépegetek majd (ha a fülem bírja!). Csigát/spirált szeretnék használni. Milyen méretenként szoktatok rendes tágítót venni?

Figyelt kérdés

Remélem érthető, bocsi, ha hülyén fogalmazok.


Nos.


Benne hagyhatom a fülemben addig az egy hétig a csigát/spirált?


Vagy muszáj lenne mm-enként vennem rendes ékszert?


Ugye olyan 5-6-tól felfelé vannak már egész jó ékszerek, onnantól akár lassabbra is venném a tágítás folyamatát, de mivel van egy fix célom (és ha tényleg bírná ezt a fülem, viszonylag gyors lenne,persze ez mind feltevés), kicsit furcsának találnám beszerezni több ékszert is, mikor ott a csiga/spiràl.


Esetleg csináljam azt,hogy 2mm-enként veszek csak üveg tágítót (mondjuk 4-5-től)?


Lehet,hülyeséget mondok, ezesetben bocsi!


Még van időm megtervezni, ezért is fordulok hozzátok.



2021. nov. 7. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Csak érdeklődés szintjén. Mi fogott meg abban, hogy valakinek van egy ocsmány nagy lyuk a fülén? Miért szeretnéd ha neked is lenne?
2021. nov. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Lehet egyből akár 10mm-ig tágítani incízióval vagy biopsziás metszővel. De szúrni is lehet 4mm-ig.

De 3-4 hetente 1 mérettel tudsz felfelé menni. Ápolni kell, érdemes literes octenisept folyadékot rendelni patikából, illetve hidratáló testápolót és tágításhoz síkosító folyadékot (sima orvosi vazelin is jó, szintén patikában lehet kapni). Lehet csigával is tágítani, de arra figyelj oda, hogy a csiga magától képes ide-oda forogni, illetve akár ki is esni, ha nem tartja a helyén legalább egy gumigyűrű. De lehet tágítani fülsúllyal is. Szilikontól óva intenélek. Fém, akril, műkő, csont, és fa. Ezek jól fertőtleníthetőek. Viszont minen tágítás után 2-3 hétig érdemes ápolni napi szinten. Ha meg már eléred a célméreted, akkor is tisztítani, mivel hajlamosak büdösödni (izzadás+elhalt hámsejtek+levegőbeli por és mikroorganizmusok okozzák, a sima fülbevalónál is, de az könnyebben szellőzik).

Első válaszolónak:

Sokaknál a nagy füllyuk nem ocsmány, hanem kifejezetten vonzó. Míg vannak akiknél az apró lyuk is taszító (ahogy a nyaklánc, gyűrű, vagy smink, színes köröm, színes(ebb) haj. Az, hogy kinek mi jön be? Nehéz kérdés. Mindig lesznek megosztó dologok, sosem lehetne minenkinek megfelelni. Ezt el kell fogadni és ennyi. Van, akinek a szőrős pasik tetszenek, van akinek a teljesen csupaszra kopaszított. Van akinek a hosszú haj, van akinek a nagyon rövid. Nekem is nagy lyukak vannak a füleimben. Miért? Mert nekem tetszik. Így érzem jól magam. De furán hangzik, de a 40-50mm-es nagyon nagy lyukak már nem jönnek úgy be, legalábbis keveseket tudok, akiknek jól is áll. A többi embert, meg elfogadom úgy, ahogy vannak.

Annyit tennék hozzá, hogy sosem követem a "divatnak" mondott vonalakat. Általában a divatos fiatalok vagy csak a divatos egyének hoznak rossz döntéseket. Divatból piercingek, divatból tetoválások, divatból rossz frizurák...stb. Ő dolguk, de az esetek 95%-ban megbánják pár éven belül. Nagyon sok ilyet volt szerencsém megismerni. De amíg a divatvilág létezik, addig bizonyos, hogy a követők és majmolók is létezni fognak. Ha pedig nem tetszik, megunja? Hát, akkor ott a plasztika, összevarrás, eltávolítás, ami persze sok pénz, de ez van, ő bajuk.

2021. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
14mm nem ocsmany:D szerintem amig nem all ki a fulcimpa addig szep.
2021. nov. 7. 19:54
 4/5 A kérdező kommentje:
amugy koszonom a masodik valaszolonak, vartam idaig, most raktam bele a 2mm-es csigat, gumigyurukkel. :)
2022. jan. 21. 21:52
 5/5 A kérdező kommentje:

jöttem updatelni ha valaki esetleg hasonló cipőben jár. január végén meglett a 2mm-es csiga ugye, azt 3 hétig benne hagytam, minden nap kivettem tisztítani és megmasszíroztam(/om most is) kicsi olajjal is. Februárban mikor màr láttam kis rést a tágító és a cimpám között, elkezdtem átvinni a 3mm-es csigát, de nem ment, hagytam neki még pár napot aztán jobban bekenegettem és simán átcsusszant. 3mmhez màr vettem fém alagutat (csiga 400ft, acél alagút 5-600ft rockpincében, ez havi tágítással egy ezres, ennél olcsóbban szerintem nem jöhet ki az ember). Most a mai napon pedig átslisszant a 4mmes csiga és cseppet sem fájt, kicsit benne hagyom aztán mikor màr nem érzékeny ha forgatom, belerakom az alagutat.


Hangsúlyozom, nem fàjt egyik alkalommal sem, hisz nem is kell ennek fájnia!

2022. márc. 2. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!