Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő míg a karom felső...

Mennyi idő míg a karom felső részén és az alsón begyógyuljanak a vágásnyomok?

Figyelt kérdés
Nagyon megbántam de olloval vagdostam magam es erdekel hogy mennyi ido míg annyira begyigyulnak hogy ne nézzenek ki sebnek.. és mit lehet csinalni hogy gyorsabban gyogyuljanak?
2017. márc. 13. 15:10
 1/3 TR75 ***** válasza:

Esélyes, hogy mindig láthatóak lesznek a hegek.

Amit tenni tudsz, hogy keloidos kenőccsel kened, ami halványíthatja.

Ha a seb friss, akkor a gyógyulást (hegesedést) segítő krémek/kenőcsök jók, pl. az Ung. ad vulnera FoNo, amit gyógyszertárban kevernek. Bőnyugtató hatású is, és sokkal szebben gyógyul minden seb, amit ezzel kezelnek.

2017. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Es ha nem kezelem semmivel mennyi ido míg a sebekbol hegek lesznek?
2017. márc. 13. 21:13
 3/3 TR75 ***** válasza:

Hát ez függ egy pár dologtól. Függ magától az embertől, hogy mennyire láthatóan heged be a seb (vannak, akiknek olyan, mintha kiforrna a heg, van, akinek egészen elhalványul, szóval ezt látatlanul nem lehet megmondani). Függ a vágás mélységétől, attól is, hogy mennyire volt éles a tárgy, ami a vágást okozta, függ attól is, hogy volt-e varrva a seb, vagy csak simán összeforrt, ahogy jött.

Amíg beheged (tehát már csak a bőr látszik, és seb nincs), az biztosan lesz egy pár hét, szerintem olyan 2-3 hét, akkor még eléggé elüthet a friss bőr színe. Utána hónapok is eltelhetnek, amíg elhalványul.

Ha már száraz a seb, akkor érdemes valamilyen kenőcsöt kenni rá, mert könnyebben kivérezhet. Körömvirág krém például. Vagy amit írtam, az Ung. ad vulnera.

2017. márc. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!