Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen fülbevaló lenne jó?

Milyen fülbevaló lenne jó?

Figyelt kérdés

Bizsut nem bírom.

Van egy új fül lyuk, de a gyógy fülbevaló már túl vastag, illetve kicsi a szára.

Aludni meg nem tudok ha érzem hogy benne van.

Vékonyabbat szoktam bele rakni de venni akarok újat mert ezektől begyullad.


Milyenek vannak?

Van bevállt oldal ahol lehet rendelni?


Tudom van arany, ezüst, gyógy, meg bizsu... Ennyi amit tudok🤣

Szóval valami olcsóbb de már nem bizsu kéne.



2021. nov. 11. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
orvosifémet vagy ezüstöt szoktam venni.. ha rendelek, akkor az ekszereshopról
2021. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Aranyból is van, ami csak aranyozott, van 8-9-10-12-14-15-16-18 és 20 karátos, 22 és 24 karátosból nagyon ritkán találni, mivel túl tiszta és nem túl jó úgy az arany ékszernek. Viszont a 24nél kisebb karátszámúak mind ötvözetek és ha peched van, akkor olyan ötvözetet fognál ki, amire allergiás vagy. Ezüstnél 925 a legtisztább (92,5% ezüst a maradék ötvöző), aminél szintén ugyanez lehet. Olyan, hogy gyógy, olyan nincs. Orvosi fém van (316L jelzésű acélötvözet-rozsdamentes acél, aminek van nikkel tartalma és a legtöbb ember a nikkelre érzékeny/allergiás). Az szokott lenni a legtöbb belövő ékszer alapja is, illetve a legtöbb piercer által beszúrt ékszer is abból készül. Utána jön a bevonatolt (PVD vagy más technológiával bevont) orvosi fém, amit általában titánnal vonnak be. Arra nagyon kevés ember érzékeny, emiatt jó a legtöbb fémallegiásnak is. Viszont mivel csak bevonatolt, így idő után kophat és kopik is, ami után szintén kijöhet fémallergia. Többféle bevonatolt van, nem sorolom fel mind (arannyal, platinával, ezüsttel, stb. ezt néha "...filled"-nek is reklámozzák - pl: goldfilled). Utána jön a tiszta titán ékszer. Majd a tiszta platina ékszer. Ugyanakkor van akril, vagy szilikonszáras ékszer is. Ezek nem fémek, így a fémallegiásoknak optimálisak. De készülnek mai napig fából és csontból is ékszerszárak.

A titán olcsóbb, de az orvosi fémnél általában drágább és kevés ékszerüzletben árulnak, mivel az ezüst, arany ami "menő". Rendelni crazyfactory oldaláról érdemes. De ha tudnád, hogy pontosan mire is vagy fémérzékeny, akkor könnyebb lenne ékszert venned magadnak.

2021. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon értesz hozzá, nagyon komoly :D köszönöm szépen :)


Orvosi fémre biztos nem, ezüsttel bevont is oké, titán talán az is... Igy olvasva rá jöttem hogy ezek közül kéne akkor választanom

2021. nov. 11. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!