Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Melyik alapozot ajánlanátok...

Melyik alapozot ajánlanátok total kezdőnek? Ezek a termékek jók lesznek?

Figyelt kérdés
Igazából soha nem használok semmit és nemsokára fotózásom lesz. Mit használjak? Kinéztem a catrice matt alapozóját, az essence korrektorját és egy egyszerű púdert és pirosítót. Ez elég lenne hogy elfedjem a bőrhibáim? Az érettségi okozta stressztől rengeteg pattanásom kijött, pedig tudatosan ápolom az arcom. Egyebkent meg kell varni a fenyvedot hogy teljesen beszovodjon es utana mehet az alapozó és korrektor ugye? 17L Ha tudtok bevállt alapozot ami nem dragabb kb 2500ftnál akkor hallgatom :))
2021. dec. 2. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, a fényvédő felkenése után várj legalább 5-10 percet, utána mehet az alapozó. Smink alá nekem a Revox fényvédője vált be, nem kukacosodik és nem leszel tőle diszkógömb. :D Összességében van egy nagyon kellemes érzete. Illatosított, de nem vészes, az érzékeny szemkörnyékemet sem bántja. Persze lehet, hogy neked már van egy bevált darabod, de gondoltam megemlítem, mert velem volt már olyan, hogy a fényvédő miatt lett csúnya/kevésbé tartós az alapom.

Pontosan melyik Catrice alapozót nézted ki? Én személy szerint a L'Oreal true match-ot ajánlom, bár ez kicsit drágább (kb. 4ezer). Könnyed, nincs magas fedése, az apró bőrhibákat és a bőrszínt szépen kiegyenlíti. A folyósabb állaga miatt egy tömött ecsettel a legjobb használni, szivaccsal még lightosabb lesz a fedése. Azért ajánlok mindenképpen egy alacsony/közepes fedésű alapozót, mert a nagyobb bőrhibákat úgysem ez fogja eltakarni, szerintem bőven elég ott magasabb fedést csinálni, ahol van valami probléma, így a maszkos hatást is elkerülheted.

Szem alá, orr alatti pirosságra és szemfesték bázisnak mehet az Essence korrektor (itt sem tudom pontosan melyikre gondoltál, a stay all day könnyedebb, a camouflage kicsit magasabb fedést ad), a pattanásokat viszont nem fogja maradéktalanul elfedni egyik drogériás folyékony korrektor sem. Erre a Catrice camouflage tégelyesét ajánlom, ennél jobbat még nem találtam ilyen célra. Krémes, építhető, hőre lágyul, ezért tiszta kézzel érdemes felütögetni és eldolgozni a széleket, nem ecsettel. Púderből átlátszót érdemes választani (onnan ismered fel, hogy a tégelyben fehér), így ha már sikerült megfelelő alapozó és korrektor színt találnod, ezzel biztosan nem rontod el a sminked.

És egy plusz tipp: ha már arcsminket készítesz, de mást nem tervezel, a szemhéjadra tegyél egy keveset a pirosítóból, illetve egy kis szempillaspirál sem árt. Így nem lesz furcsa az összkép. :)

2021. dec. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!