Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért hívják svájcisapkának a...

Miért hívják svájcisapkának a svájcisapkát?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
hát biztos nem azért, mert onnan származik...
2010. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, az érdekel, hogy mégis honnan jött ez a név. :-) Állítólag csak mi hívjuk így.
2010. szept. 5. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Képzeld az asztalt is csak mi használjuk asztalnak, az angolok már desk-nek mondják a németek meg Tisch-nek. :D
2010. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

"Csak nálunk nevezik svájcisapkának – hogy pontosan miért, az nem ismeretes, ugyanis eredetileg a baszkok viseltek ilyen sapkát (ezért baszk sapkának is nevezik), onnan terjedt át Franciaországba."


forrás:Wikipédia

2010. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és ugyebár kik laknak Svájcban az olaszokon és a németeken kívül... a franciák
2010. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, a wikipédiát is elolvastam.


Az asztal példával élő rossz példát hozott, szóval én ezt úgy értettem, hogy csak mi hívjuk így, mert csak a mi nyelvhasználatunk köti Svájchoz, mások nem.

2010. szept. 5. 19:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Még talán az jutott eszembe, hogy mi a pápára is felvigyázó svájci gárdistákhoz kötöttük, mikor kialakult ez az elnevezés, mert ők hordanak ilyesmit egyenruhaként. De nem biztos, hogy igazam van.
2010. szept. 5. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az asztal példával élő rossz példát hozott, szóval én ezt úgy értettem, hogy csak mi hívjuk így, mert csak a mi nyelvhasználatunk köti Svájchoz, mások nem."


Tudom kérdező, csak vicceltem:-) Mivel kíváncsi vagyok a válaszra így "megjelöltem", és mégis jobb mintha beírok egy olyat hogy nemtudom:D

2010. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!