Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, Nektek hány szemhéjfes...

Lányok, Nektek hány szemhéjfesték palettátok van? Van, amit teljesen elhasználtatok, minden egyes kis egységét/részletét, teljesen kiürítve,hogy csak a doboza maradjon?

Figyelt kérdés
Nagy sminkfelhasználó vagyok, minden nap sminkelek, összesen kb. mindent összevetve 10 szemhéjfesték palettám van( nagyrésze minipaletta), de így is szeretném szinte mind elhasználni,hogy ne legyen pazarlás. Szerintetek meddig jók ezek?
2021. dec. 17. 22:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a sminkpazarlást, de mégis olyan jó kipróbálni új és jó dolgokat, árnyalatokat,stb.
2021. dec. 17. 22:59
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 van. :)

Szemhéjpúder palettát ritkán használok, és emiatt a kihasználatlanság miatt nem is nagyon csábulok el úkabbakra, mert fogy. Egy ScandalEyes palettám van meg 4 éve, de nemrég evettem egy Essence Rose palettát is. Ezekkel egy darabig elleszek.

2021. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
*mert nem fogy
2021. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak monokat veszek, mert nem tudok elhasználni egy palettát és nem szeretem a pazarlást. És nem vagyok egy nagy kísérletezgető típus sem.
2021. dec. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nekem 3 van, és azért egy idő után cserélem őket, mert a kedvenc szìnek elfogynak, és a többiben meg elszaporodnak a baktériumok.


elvileg a csomagolás egy évet ír, de én azézt egy fertőtlenítős áttörlés mellett kicsit túl szoktam ezt lépni.

2021. dec. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5 palettám van, (egy nagyobb, 2 közepes és 2 kicsi méretű), mindegyik a Makeup Obsession márkától, amit nagyon szeretek, mert kitűnő a minősége, elérhető áron van, és még vegán is, de az is jó, hogy papír a csomagolása, a korongok alja alumínium, így könnyű újrahasznosítani, ha elfogynak.

Ezek név szerint: Dream With A Vision, Black Is The New Black, Be Crazy About, Ocean Blues, Sweet Like Candy.

A felhozatalból az összes különlegesebb színösszeállítás sok kékkel, lilával és rózsaszínnel, mert utálom a nude színeket, hideg tél típusként nagyon rosszul állnak, ezek viszont feldobják az arcomat, és szeretem is ezeket a hideg, erőteljes árnyalatokat, a füstös szemet.

Nem előnyös túl sokat felhalmozni palettákból, mert mint minden sminkterméknek, nekik is van szavatosságuk, és annak semmi értelme nincs, hogy 1-2 évente kidobod a háromnegyedét.

2021. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: Vagyok. Hozzáteszem, több palettám is van ezek közül, ahol a legtöbb színnek már leértem az aljáig, alig van már benne.

Elég gyorsan fogynak nálam, mert minden nap használom őket.

2021. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, örülök,hogy Titeket is zavar a sminkpazarlás, és ellenben velem, Ti nem csábultatok annyira el!

6-os válaszoló, én élénk tél típus vagyok, sajnos ezért is a sok kísérletezés, mire rájöttem, hogy a palettáim fele nem is igazán jó színben. :)) De legalább már tudom, mióta jártam tanácsadáson, és tudatosabban fogok használni mindent.

2021. dec. 18. 10:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy palettám van, de abban viszonylag sok szín van. Egy darabig elég lesz, az biztos.
2021. dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom srácok, hogy ha már megvan az az akárhány paletta évekig, akkor ez a hajó már elment.



Pazarlás egy dolog, de romlott terméket használni se jó.


Lehet benne baktérium tenyészet, megavasodhat, bepenészedhet, lebomolhat benne a pigment ami árthat rendesen.


Kövezzetek meg, de nekem nem ér meg annyit, hogy megvakuljak, vagy beszedjek valami csúnya fertőzést. Ennyire azért nem vagyok smucig.


A jövőben persze, ne vegyünk sminket nyakló nélkül, de még így is megesik, hogy valami olyan terméket veszel meg, ami nem áll jól, leolvad, vagy rosszabb minőség mint hitted...


A paletta vagy papír, vagy műanyag, ez ígyis-úgyis a szemétbe megy. A smink meg nagyrészt pigment, micah, és stabilizáló anyagok.


Környezet szennyezés szempontból pitiáner kategória, az összes magán szennyezés eltörpül amellett a maroknyi nagy cég (nagyrészt olaj cégek, pl Esso, Shell...) mellett.

És a magán szennyezésbe bele van kalkulálva az is, hogy emberek privát géppel röpködnek, a te egyszem palettád emellett kutyafäsza. Még ha te vagy a leggazdagabb, legpazarlóbb ember az országban, ha kétrét hajlassz is se tudsz annyit ártani mint ezek a nagy cégek napi szinten.


Az egyszeri fogyasztó karbon lábnyomártól ezek a cégek (!!!) azért papolnak, hogy ne legyenek meglincselve a pitsába Így a fogyasztóknak lelkiismeret furdalása van a saját kis életük miatt, de érdemben úgyse tudják ezeket a dolgokat bojkottálni, mert olajon fut minden eggyes kamion, busz, autó, és hacsak nem mész el a jajgatánba önnfenntartani, semmi esélyed nem részt venni.


Nem, nem lelombozni akarok senkit, de koncentráljunk már az igazi problémára.

2021. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!