Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Seiko 5 automata óra beállítása?

Seiko 5 automata óra beállítása?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam egy Seiko 5 karórát, a 7S26C szerkezetűt.

A pontos idő beállítását nem teljesen értem. Az óra naptáras, nap neve és dátumot mutat.

Az világos, hogy 1 kattanásig kihúzva a koronát, állítom a dátumot, másik irányba forgatva a napot.


Viszont, ha 2 kattanásig húzom ki, nem áll meg a mp mutató, hogy ez ilyen, vagy én csinálok valamit nem jól?



2021. dec. 25. 05:34
 1/8 A kérdező kommentje:
És mivel nem áll meg a mp mutató, a perc mutatót visszafelé biztos nem tekerhetem.
2021. dec. 25. 05:37
 2/8 Noren1989 ***** válasza:
66%
Nem màsodperc-stoppos ez a szerkezet.
2021. dec. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja értem, köszi. Azt jól gondolom, hogy visszafelé nem állíthatom a perc mutatót?



Használatiban erről semmi nincs írva.

2021. dec. 25. 07:17
 4/8 Noren1989 ***** válasza:

Àltalàban este 10, hajnal 2közt nem àllítunk dàtumos óràt, csak előrefele tekerve. A többi óràbann bàrmilyen irànyba tekerheted a percet.


Én beàllítàsnàl meg szoktam azért nézni, hogy mikor vàltja a dàtumot, naptàrat...

2021. dec. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet. Az itt is le van írva, hogy dátumot ne állítsak 21 óra és 04 óra közt.

:)

2021. dec. 25. 07:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2021. dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Noren1989 ***** válasza:
Rosszfele tekerve könnyű megfeszíteni az épp vàltàsban levô gyors-dàtumvàltó kilincset/fogaskereket.
2021. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Azért nem szerencsés abban az intervallumban állítani manuálisan, mert 21ó után elkezdi váltani a dátumot ahogy halad elöre, ès a folyamat hajnali 3 ig fejezödik be teljesen a napot jelzö tárcsa teljes átfordulásával.

Addig azért felelös fogaskerekek “aktív használatban vannak” és pl csak a nap váltàsa a dátumtárcsán törèst okozhat, átugrik, feszül.

2022. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!