Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért nem megy bele a fülbeval...

Miért nem megy bele a fülbevaló a lyukba?

Figyelt kérdés

Még gyerekként ki lett szúrva a fülem, de elég ritkán hordtam fülbevalót. De volt olyan, hogy kb. 5 éve nem volt fülbevaló a fülemben, aztán kaptam egyet és gond nélkül belement a fülembe.


Tegnap előtt a bal fülemet kiszúrattam kb. fél centire az eredeti fülbevaló lyuk mellett. Rendeltem fülbevalókat, amik ma jöttek meg és az eredeti fülbevaló helyére be akartam rakni az egyiket, de egyszerűen nem ment bele. Addig babráltam bele, amíg nagy nehezen belement (még hallottam is egy fura hangot, mintha valamit kiszakítottam volna, de amúgy nem fájt, csak egy kicsit kellemetlen volt), de a másik oldalt nem akart kijönni a vége és amikor próbáltam ott is átszuszakolni, az már kicsit fájdalmas volt, úgyhogy végül feladtam.


Szóval a kérdés, hogy szerintetek miért nem ment bele? Lehet, az a baj, hogy a tegnapelőtt szúratott lyuk miatt még mindig kicsit be van gyulladva az a terület és összeszűkült a fülbevaló lyuk? Vagy beforrt? Mondjuk legutóbb kb. egy éve hordtam fülbevalót, de azt egy nap után kivettem, mert valamiért nagyon begyulladt tőle a fülem. Esetleg lehetséges, hogy akkor termelődött valami váladék benne, amit nem szedtem ki és az tömíti el? Mit tehetnék az ügy érdekében?



2022. febr. 25. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Anyad, apád, vagy a testvéred a fulbevalo? Esetleg a nagyszulo?


Nem szabad kivenni egy hétig legalább azt a fülbevalót, amivel lyukasztottak

2022. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
No shit. Ne zavarjon, hogy azt írtam, az eredeti fülbevaló lyukába akartam belerakni.
2022. febr. 25. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Több mint valószínű, hogy összenőtt a porc ennyi idő alatt, az volt a "szakadás".

Próbáld meg kicsit a szöget igazgatni, én is így jártam, egyenesen nem tudom átdugni, mert van egy kis "dőlésszöge" a "lyuknak".

Viszont pont ezért most már olyan fülbevalót hordok (kicsi, ezüst, karika), amit nem kell állandóan kivenni (mert sokszor nem tettem vissza), illetve nem vagyok rá allergiás. (az aranyat nem szeretem).

Valószínűleg te is fém érzékeny vagy, azért gyulladt be olyan gyorsan a füled. Én is próbáltam bizsukat, ha napi szinten ki-be rakosgattam, fertőtlenítettem behelyezés előtt, egy idő után akkor is begyulladt, viszketett.

Egyetlenegyszer próbáltam bent hagyhatót viselni, mert nagyon tetszett, de pár nap után kivettem, nem csak viszketett, fájt is, és "váladékozott".

2022. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Mi köze van ennek a családhoz?



Próbáld helyesebb végű fulbevaloval. Egyenessel, bedugossal

2022. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs porc ott. A bőr nohetett ossze kis hártya lett
2022. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem porcban van, hanem a fülcimpámban.

Ha beforrt, akkor mit csináljak vele? Megint ki kell szúratni? :/

Én is arra gyanakodtam amúgy, hogy valami fémérzékenységem lehet, úgyhogy ezúttal direkt nemesacél fülbevalókat rendeltem, ráadásul 2 párt, hogy ha begyógyul a tegnap előtti, akkor mindhárom lyukba rakjak egyet-egyet és összeilljenek :(

2022. febr. 25. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Én hegyes fülbevalóval átnyomtam. Nem mondom, hogy fájdalom mentes volt, főleg mivel nem egyenesen van szúrva, és ügyeskedni kellet, hogy megtaláljam a lyukat, de azóta nincs vele gond.
2022. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg nem is fajt.
2022. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!