Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Minden este kiveszitek a...

Minden este kiveszitek a fülbevalóitokat?

Figyelt kérdés

Bizsu fülbevalóim pár fürdés után zöldülnek.. Ez volt az első pár nap, amikor nem vettem ki őket.


8 fülbevalóm van, kicsit macerás a dolog reggelente mindet berakosgatni. :D Ti hogy csináljátok?


2022. márc. 1. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Alapból nem hordom mindennap ugyanazt a fülbevalót. Meg van olyan, ami kb elvágná a nyakamat, ha abban aludnék.
2022. márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
8 fülbevaló, páronként mondjuk 10 mp. Nincs kb. másfél perced reggelente????
2022. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem 1 fülbevalóm van, nem bizsu. Ha zavar kiveszem, máskor pedig 3 hetet is bent van. Néha nyom alvásnál.
2022. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
96%

Először is nem veszek bizsut, csak "normális" anyagú fülbevalót.

Ha ez megvan, akkor a formájától függ. Mostanában egy pici karikafülbevalót hordok, azt nem veszem ki. (Csak néha tisztítani, azon kívül soha.) Az egyenes átszúrós fülbevalókat kiveszem alvás előtt, mert szúrnak.

2022. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen. Kényelmetlen lenne velük aludni.
2022. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes 1x költeni minőségi ékszerre, mintsem x időnként venni egy újabb ratyi minőségűt.


...és nincs ilyen probléma.


Nekem az összes fülbevalóm bent van, heti 1x kiveszem tisztításra (lyuk és maga az ékszer)

Az ezüst ékszereimet évente 1x kitisztítom vegyi úton. (Ékszerész vagyok, készítek is.)


De besétálsz bármelyik ékszerüzletbe a legtöbbnél van tisztítás jelképes összegért.


A bizsuk egyre pofátlanabb árakon futnak. Az a legdurvább, amikor húgomnak mutattam, hogy aliexpress-en az összes NewYorker-es ékszert meg lehet találni. Nem "hasonlót", hanem ugyan azt!


Jómagam pl bizonyos fémekre érzékeny is vagyok, kivéve az arany, ezüst és orvosi fémek. (Nálunk ez családi probléma. Egyikünknek még az orvosi fémek se jöhetne szóba.)


Szerintem alapon szörnyen igénytelenek a bizsuk. Elég 1-2 alkalom is a látványos kopáshoz. Főleg mivel bőrfelülettel és izzadsággal reakcióba lép. + allergiát is okozhat.


Magyarország a toplistán szerepel fémallergiában.

Szerintem összefügg a "spórolás"ként hordott olcsó ékszerekkel.


A festett vagy krómozott bizsuk még veszélyesek is, mérgező felületeik miatt.

Gyárakban se véletlen ügyelnek a védőfelszerelésre pl krómozott csövek előállításánál.


Ui. egyik hozzászólónak:

A pl fül bőrébe lőtt lyukak nem nőnek be, ha a fülbevaló hordása megvolt a teljes gyógyulásig.

Porcos, csontos, illetve húsos részen visszaépül a szövet. Az más téma.

Mint pl ajak piercing. A bőr felületén marad lyuk, de a vékony izomzatnál beforr.

2022. márc. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!