Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A suliban idén szóltak a...

A suliban idén szóltak a sminkem miatt, tavaly nem, pedig most sokkal finomabban húzom ki a szemem mint múlt évben. Az oszt. Társaim úgy öltöznek néhányan mint a prostituáltak, nekik nem szól a ruha miatt. Miért van ez? (ált. Isk 8. oszt)

Figyelt kérdés

az iskolában én vagyok az egyetlen rocker lány, felül feketével kihúzott szem alul csak nagyon vákonyan és spirál. Mellette rendesen tanulok (4-5-ös összes jegyem), emeltangolra járok, zongorázni tanulok mellette zeneirodalomra járok, kézizek hetente 2x és az összes előkészítőre bejárok rendesen. Igaz fekete ruhákat hordok, de sosem kihívó egyik sem, semmim nem látszik ki. Az ofő nekemesett ma, hogy vége a nyárnak mossam le a körömlakkot és ne sminkeljek.

Az osztályomban a lányok közül páran egy az egyben úgy néznek ki mint a prostik, de nekik nem szólt azért mert a nadrágból kilóg a fenekük, hasuk vagy mert a pólójuknak akkora a kivágása, hogy ha megmozdítja a karját kiltszik a melltartója. Azért sem szólt nekik amikor annyi parfüm volt rajtuk, hogy bármelyik teremben meg lehetett mondani, hogy voltak e bent. Hozzáteszem, hogy sokan közülük épphogy csak nem buktak meg vagy 3as átlaggal jöttek végig a 7. osztályon.

Nem értem, hogy miért nekem szól a smink meg a körömlakk miatt, ha tudja, hogy teljesítek és miért nem azoknak akiknek mindenük kilátszik, feltünően rázzák magukat és nem tanulnak. Szerintetek ez miért van?


2010. szept. 16. 17:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
ne haragudj h ezt mondom, én most vagyok gimnázium második osztályos, (szóval nem olyan rég jártam általánosba) de nekünk még a körmünket sem volt szabad kifesteni nyolcadikban sem! én is lázadoztam volt h emiatt nem javíthattam, vagy kiküldtek óráról miatta aztán meguntam, és bőven elégnek éreztem ha iskolán kívül sminkeltem magam. most nem kell spórolnom a szemceruzával, nem szólnak meg, akármit felvehetek, nem maradtam ki semmiből. egyébként én is 5ös tanuló voltam.
2010. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy az OFÖ tudja, hogy te hallgatnál rá, vagy legalábbis nem pimaszkodnál vele, ezért szólt. Ne törődj vele, vagy mondd meg, amit ideírtál. A legokosabb, ha szépen kedvesen megbeszéled ezt vele.
2010. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

igen én is úgy gondoltam, hogy holnap udvariasan megbeszélem vele a dolgot mert én teljesítem a kérést ha igazságos. de ez nem volt az szerintem. mert ha nekem le kell mosnom a sminket akkor azok a lányok sem járhatnak has és mellkilógatós pólóban... szerintem legalábbis ez így fair.

az 1. válaszolónak: igen tudom, igazad van, de nálunk lehet, eddig lehetett nekem is. tudom, már csak egy évet kell kibírnom, de akkor is úgy vagyok vele, hogy ha eddig lehetett akkor most mi a baj? és miért velem?

2010. szept. 16. 18:21
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
általános iskolában így megy sajna. barátnőm mesélte, hogy az évfolyamtársaiknak átlátszóval sem volt szabad kifesteniük a körmüket. egy év bírd ki:) én elmentem 6 osztályos gimibe, és 7-ben sem szóltak semmiért, bárki festhette a körmét akármilyen színűre, vagy sminkelhetett, akármi. 15/L
2010. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
első válaszoló vagyok. hát igen ez tanártól is függ, mi ofőnk semmit nem engedett párhuzamos osztályban meg hajfestéstől kezdve minden volt...:D sajnos ez van...:/
2010. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

naigen... akor ez nem csak itt van így. párhutamos osztba férfi ofő van ott a lila haj sem gáz. de mind1 holnap beszélek az ofővel meglátjuk mit mond... kiváncsi vagyok rá mert sztem ebben most nem volt túl igazságos. persze nem leszek bunkó hanem normális hangnemben adom elő a bajomat.

köszönöm a válaszokat :D

2010. szept. 16. 18:53
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen megértem a felháborodásod, tényleg igazságtalan.

Én első éves egyetemista vagyok, de mikor 12.es voltam, a matektanarnő még akkor is megszólta, ha valakinek csak a körme volt kifestve, az angol meg mindig belekötött egyik lány hajába, mert szőke tincseket tett.

Nekem meg sosem szóltak az orrpiercingem miatt, pedig 10. végén tetettem. :D

Az én sulimban is voltak ilyenek, akik jóval kisebbek voltak nálam, neki is szóltak, de ő fel se vette.

De azért 8.ban fekete cerkával szemet festeni... Nem iskolába való. Sem az az öltözet, amit leírtál. Én 8.ban meg se gondoltam volna, hogy bármilyen sminket tegyek magamra.

2010. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
nos, valószínű, hogy ha ennyire jól teljesítesz, téged értelmesebbnek tart a prostiálcázatoknál, és épp ezért nem akarja, hogy belőled is egy kisribi, vagy annak látszó kislány legyen. lehet, hogy most igazságtalannak tűnik a dolog, de csak neked tesz jót vele. ráérsz az ilyesmire majd gimiben is.
2010. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én 10.ben kezdem el a szememet kihúzni feketével és egyik tanár sem szólt érte, de azért ált. isiben ne csináljátok. 18/F
2010. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

jó rendben igazatok van. sokan mondják, hogy ráérsz még, de komolyan mondom nektek ez az egyetlen ilyen hülyeségem, hogy feketét hordok és (vékonyan!!!) feketére húzom ki a szemem.

az igazság az, hogy én ebben érzem jól magam... De mondom, ha igazságos, akkor lemosom, de ez így nem volt az. Nem akarok ribi lenni aki 20 éves korára ott áll 2 gyerekkel férj nélkül.

De tényleg ez az egyetlen ilyen kilengés, hogy feketére festem a szemem még mindig vékonyan, de amúgy pedig rendesen tanulok és sok minden plusz dologra is járok, nem akarok hülye maradni.

De azért azt is meg lehet érteni ha zavarja, de akkor a prostikinézet miért nem? és szólhatott volna másképpen is, nem kellett volna leégetnie az egész osztályom előtt...

Szerintetek holnap próbáljak meg beszélni vele? kúltúrált hangnemben fogom intézni.

2010. szept. 16. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!