Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A suliban idén szóltak a...

A suliban idén szóltak a sminkem miatt, tavaly nem, pedig most sokkal finomabban húzom ki a szemem mint múlt évben. Az oszt. Társaim úgy öltöznek néhányan mint a prostituáltak, nekik nem szól a ruha miatt. Miért van ez? (ált. Isk 8. oszt)

Figyelt kérdés

az iskolában én vagyok az egyetlen rocker lány, felül feketével kihúzott szem alul csak nagyon vákonyan és spirál. Mellette rendesen tanulok (4-5-ös összes jegyem), emeltangolra járok, zongorázni tanulok mellette zeneirodalomra járok, kézizek hetente 2x és az összes előkészítőre bejárok rendesen. Igaz fekete ruhákat hordok, de sosem kihívó egyik sem, semmim nem látszik ki. Az ofő nekemesett ma, hogy vége a nyárnak mossam le a körömlakkot és ne sminkeljek.

Az osztályomban a lányok közül páran egy az egyben úgy néznek ki mint a prostik, de nekik nem szólt azért mert a nadrágból kilóg a fenekük, hasuk vagy mert a pólójuknak akkora a kivágása, hogy ha megmozdítja a karját kiltszik a melltartója. Azért sem szólt nekik amikor annyi parfüm volt rajtuk, hogy bármelyik teremben meg lehetett mondani, hogy voltak e bent. Hozzáteszem, hogy sokan közülük épphogy csak nem buktak meg vagy 3as átlaggal jöttek végig a 7. osztályon.

Nem értem, hogy miért nekem szól a smink meg a körömlakk miatt, ha tudja, hogy teljesítek és miért nem azoknak akiknek mindenük kilátszik, feltünően rázzák magukat és nem tanulnak. Szerintetek ez miért van?


2010. szept. 16. 17:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolónak: én lány vagyok, nem is merném ha fiú lennék.

De most kérlek ne azt mondogassátok, hogy ráérsz még ráérsz még, hanem azt próbáljátok kitalálni, hogy érdemes e beszélni erről az ofővel vagy csak visszadumálásért beír egy figyelmeztetőt.

2010. szept. 16. 19:23
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem: az osztálytársaid öltözete a mai divat. A különcök mindig szemet szúrtak, bár mifelénk még bakancs és láncok dívtak. :D Ezzel a sok feketével meg lehangoló vagy, mint ahogy az arroganciáddal is.

Beszélhetsz vele, bár lehet, hogy csak olyan prózai oka van, hogy az igazgató mondta neki, mert szemet szúrt neki a "Marika osztályából a fekete csaj". Vagy épp haragudott rád. Vagy nem tetszik a stílusod neki.

Megjegyzem, mi ofőnk anno sminklemosóval razziázott a suliban. xD Nem volt semmi.

2010. szept. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is 8.-ba járok,mint te.Nekünk idén már nem szólnak a smink miatt,max. csak akkor,ha tényleg nagyon erős...Én is sminkelem magam,de nem feltűnően:szempillaspirál,szemceruza alulra,alapozó,labello.Én azt nem értem, hogy pl.:(az én osztályomban)mért csak annak a lánynak a sminkje miatt szólt az ofő,aki feketével húzta ki a szemét(erősen),és annak a lánynak mért nem szólt,aki úgy volt kifestve,mintha disco-ba ment volna?amúgy nálunk csak a piros,fekete,vagy az ilyen erősebb színű körömlakkért szólnak,de idén még nem mosták le senki körméről,úgy mint tavaly...de tavaly még a !fehéret! is lemosták...-.-"
2010. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Sajnos azért, mert vannak olyan sulik, ahol direkt kockafejeket akarnak csinálni (ezt most itt arra értem, hogy a tömegből, a közösségből ne lógjon ki sehogyan sem), és annak, aki kitűnik a tömegből, "le akarják törni a szarvát". Sztem beszéld meg a szüleiddel, hogy kipécézett a tanár (jelen esetben sztem simán beszélhetünk erről, mert kicsit gáz, hogy ilyen k.rvapalántáknak mindent megengednek, neked meg nem, pedig velük több a baj...), és akkor, ha tovább folytatódik ez az egész, akkor sztem tovább is vihetitek az ügyet a sulivezetés felé (mert gondolom, ha felülről kap utasítást, vagy ha egyáltalán egy felnőtt indokolja meg a drágalátos ofődnek, hogy kivételezik meg hogy következetlen, akkor talán elgondolkozik azon, hogy mit csinál). Ja, és még előtte, ha mondjuk nem egész osztály előtt cseszett le, ha van olyan csaj a r.bisen öltözködők közül, akivel beszélő viszonyban vagy, kérdezd meg tőle, hogy nem szólt-e nekik is (a biztonság kedvéért).
2010. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :D

00:18 as válaszoló: téged miért zavar, ha én feketében járok? és neharagudj, de ha kicsit utána járnál akkor rögtön rájönnél, hogy a fekete nem feltétlenül a sátánizmus és a halál jelképe, ezért nem biztos, hogy lehangoló... és mint említettem rendesen tanulok mellette, nem iszok, vagy pofázok vissza állandóan mindenkinek.

a másik pedig az, hogy az arrogancia nem tudom nálad milyen szinten kezdődik... azért mert az kértem, hogy arra válaszoljatok, hogy érdemes e beszélni erről az ofővel és ne azt irjátok, hogy ráérek még? neharagudj, de szerintem ez egy teljesen normális kérés volt, tudom, hogy más iskolákban nem engedik meg, de ha itt igen akkor miért csak velem van a baj?

na mind1 azért köszönöm a válaszokat. :D

2010. szept. 17. 23:28
 16/16 anonim válasza:

Nincs ilyen, hogy "nem engedik"!!

A közoktatási törvény kimondja, hogy a tanulók öltözködését, megjelenését NEM lehet szabályozni. Úgy öltözik ahogy akar és úgy alakítja a megjelenését ahogy akarja.

Házirendbe sem tehetnek bele semmiféle tiltó rendelkezést erről és nem fenyegethetnek senkit intővel vagy egyéb büntetéssel.


Ha egy tanár ilyet tenne, föl lehet jelenteni és a tanár bíróság elé kerülhet személyiségi jogok megsértése miatt.

Ha ilyet tesz, hogy "lemosatja" a sminket és ezt mások előtt mondja, akkor kimeríti a tanuló "megalázása" nevű bűncselekményt! Ami jogilag tiltott egy tanárnak!

Az ilyet föl kell jelenteni!

2011. márc. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!