Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Házi módszer gél lakk eltávolí...

Házi módszer gél lakk eltávolítására?

Figyelt kérdés

Életemben először voltam körmösnél, gél lakkot szerettem volna. Úgy mentem el, hogy egészen szép, ovális formájú, nem rövid, de azért nem is 15 centis körmeim voltak. Kezdődött azzal, hogy azt mondta, gél lakkozást nem lehet hosszú körömre csinálni, mert letörik. Azt mondta, reszelni kell belőle. Beleegyeztem, mire ő kijelentette, hogy ő majd csinál nekem olyan formát, amit garantál, hogy szép lesz.

Ez még rendben is lenne, de... Mire kész lett az egész lakk, azt hittem, elsírom magam. A szép, hosszú körmeimből csinált egy olyan borzalmat, ami alig ér tovább az ujjbegyemnél, és ráadásul egyenetlen a reszelés, a forma pedig borzasztó háromszög alakú. Egyszerűen sírni tudnék, ahányszor ránézek a kezemre.

Nem tudtok valami módszert, amivel házilag el lehetne tüntetni a lakkot? Nem szeretnék megint 2000 Ft-ot fizetni valakinek, hogy szedje le. (4000 már így is a kukában landolt) Tudom, az eltüntetéssel nem kapom vissza a régi körmeimet, de legalább nem kellene ezt a borzalmat néznem egész nap.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 25. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Acetonos körömlakk lemosót kell vattára tenni, azt a körmödre és alufóliával betekerni. 10-15 percig rajta hagyni. Utána leválik a lakk a körmödről.
2022. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
100%
Én otthon csinálom magamnak, ugyanúgy oldom le, mint az első.
2022. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem téged átcseszett a körmös. Én magamnak géllakozokotton (igaz, laikusként) és még soha nem volt problémám a hosszú körömmel.


A fentieket annyival egészítem ki, hogy én a fedőlakkot vissza szoktam reszelni és a színre rakom az acetonos vattát alufóliába tekerve.

2022. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

3-as válaszoló: Igen, van egy olyan érzésem nekem is, hogy eléggé átcseszett, de mivel soha nem voltam még körmösnél, így sajnos könnyen átvágható voltam. Mindegy már, inkább beszerzek magamnak egy készletet gél lakkozáshoz, és mostantól magamnak csinálom, mert én még egyszer az életben el nem megyek körmöshöz, az is biztos😅

2022. jún. 26. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Szegény 😨😨 én hosszú körömre is simán csinálok magamnak géllakkot, viszont erősíteni szoktam C ívesen mert akkor ahol letörne, ott erősebb lesz és meglesz szépen a formája is. Az erősítést is lehet egy base gel-el elvégezni, ennek semmi akadálya. Reszeld meg kézi reszelővel a tetejét, mert sok fedő nem oldható, majd acetonos vatta és alufólia segítségével tudod leoldani.
2022. júl. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!