Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Tényleg vannak akik nem...

Tényleg vannak akik nem visznek pénzt fodrászhoz/kozmetikushoz/manikűröshöz?

Figyelt kérdés

Mostanában sok panaszkodós/vendéget kifigurázós videókat dob fel nekem a facebook.

A videóban a manikűrös/fodrász előadja hogy a vendég a kezelés végén benyögi hogy jajj most nincs nála pénz.

Majd valamikor megadja.


Ilyen tényleg létezik?

Miért nem hív rendőrt? Nincs rá semmi garancia, hogy valaha is megadja.

Az ilyen csöves vendég meg nem fél, hogy rendőrt hívnak rá, mások előtt megszégyeníti saját magát?


2023. júl. 18. 17:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem járok ilyen helyekre de simán el tudom képzelni magamról, általában nem hordok magamnál pénzt, már évek óta leszoktam róla.
2023. júl. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ó nem is hinnéd :) Tip-top csajszi bejön a szalonba természetesen XL stilettót kér rengeteg díszítéssel, mi mást? Végzünk mondom az árat, erre elkezdi hogy nála csak ötezer van... Mondom végülis csak a szalon honlapján, a facebookom, az instámon meg a szalonban jól látható helyen 30-as betűmérettel nyomtatva vannak kint az áraim. Na de szép nem szép én azért belepislantottam a tárcájába, mondom ott azért több van mint egy ötezres... Erre neki áll följebb, hogy de az a taxira kell hazafelé. Ja, mondom a taxist kifizetnéd csak engem nem? Menjél szépen busszal vagy gyalog vagy jöjjön el érted a párom mit bánom én. Némi hisztizés után kiénekeltem belőle nyolcezret annyira már nem mentem le kutyába, hogy az apróját is elkérjem. Nagy duzzogva kifelé menet még megfenyegetett, hogy hozzám se jön többet, mondtam magamban hála a jó istennek 😂😂
2023. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mármint az ő párja jöjjön érte csak elgépeltem 😂
2023. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
#1 de ha járnál ilyen helyekre akkor gondolom lenne annyi eszed, hogy előre tájékozódsz lehet-e kártyával fizetni és ha nem, akkor vinnél magaddal annyit, hogy ki tudd fizetni
2023. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hajjajj... Nem is egyszer. Ezért vettem sumup terminált, hogy ne legyen kifogás, hogy "nem találtam automatát, nem volt időm pénzt levenni, stb"

Volt, hogy 4 hétig futottam a pénzem után. Aztán összefutottam a kedvessel a plázában, ahol végül némi ráhatás után kifizetett.

2023. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
13%

#4

Mint írtam, évek óta megszoktam. Hiába vagyok lepontozva, akkor is egy lehetséges ok az amit írtam. Szerintem sokan vagyunk akik reflexből otthon hagyjuk a tárcát ha valahova megyünk. Nem tudom ez miért ennyire dühítő hogy szét kell pirosozni akkor is, ha ez egy releváns válasz a kérdésre.

2023. júl. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk ma már itthon mindenhol kötelező biztosítani a kártyást fizetési lehetőséget, nem? Ha meg valami sufni szalon otthon, akkor nyilván nem fog rendőrt hívni. Én sem viszek soha kp-t, de mondjuk normális szalonokba járok nem Manyika nappalijába számla nélküli kezelésre. Soha nem volt gond.

Nyilván ha kártya sincs nála, az más.

2023. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

#7, nem kötelező. Ott kötelező, ahol van pénztárgép.

Körmösnél, fodrásznál, kozmetikusnál még nem kötelező a pénztárgép. Masszőrnél igen, de számlaadással ott is kiváltható.

2023. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen csöves vendég meg nem fél, hogy rendőrt hívnak rá, mások előtt megszégyeníti saját magát?"


Nem félnek, mert hiába hívok rendőrt, a vendéget nem korlátozhatom a személyi szabadságában, tehát nem tehetem meg, hogy bezárom a szalont, míg odaér a rendőr. Ha megteszem, az súlyosabb vétség, mint az, hogy ő nem fizet.

2023. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hm, akkor bocsánat, rosszul tudtam. Nekem szerencsére még tényleg nem volt ebből gondom, Bp-i nagyobb szalonokban van szerencsére mindig terminál
2023. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!