Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Drogériákban lehet segítséget...

Drogériákban lehet segítséget kérni a megfelelő árnyalatú alapozó kiválasztásában?

Figyelt kérdés
2023. júl. 29. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni. Jó estben kifogsz egy hozzáértőt aki rá is ér épp magyarázni. Közepesen jó esetben kifogsz egy hozzáértőt akinek leltároznia, takarítania, kasszáznia meg vevőznie kéne egyszerre, ezért tud segíteni de megpróbál majd a lehető leghamarabb lerázni hogy mehessen dolgára. Szintén közepesen jó eset ha kifogsz egy promótert aki csak a saját 1-2 márkáját ismeri és csak arra próbál majd rábeszélni, cserébe baromira ráér és nagyon segítőkész. Rossz esetben meg kifogsz valakit aki ott van pár hete és fingja sincs az egészről. Nagyon nagy a kereskedelemben a fluktuáció és a munkaerőhiány
2023. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem valószínű, hogy sokra mész vele. Egy parfümériában jobban jársz
2023. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet és ha ráér, meg is fog próbálni segíteni, de nem feltétlenül ért hozzá és simán lehet, hogy rossz árnyalatot fog ajánlani.
2023. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amúgy annyira nagyon ebben nem lehet segíteni. Annyit te is látsz, hogy hófehérke, átlagos, kreol vagy feka vagy. A magyar drogériás alapozók jó része kb itt ki is merül színválaszték szempontjából (jó nem, mert feketét nem szoktak berendelni). Nívósabb márkáknál persze vannak hideg-meleg-neutrális árnyalatok is ezeken belül, de ezt vagy szintén látja magának is az ember hogy milyen a bőre, vagy ha nem egyértelmű (mert persze ilyen is van) akkor az eladó sem fogja tudni megmondani a neonlámpák fényében 2 perc alatt. Abban tud segíteni, hogy pl melyiknek milyen fedése van, mennyire szárít, mennyire hipoallergén stb, de színválasztásban nagyon nem lehet.

Jobban jársz, ha úgy mész oda hogy rászánod az időt. Amik kb jónak tűnnek, azoknak a teszterét felkened a nyakadra minél közelebb az arcodhoz. Aztán kimész és kistükörrel megnézed természetes fényben hogy melyik mennyire passzol.

2023. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így gondoltam én is.. köszi a válaszokat
2023. júl. 29. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hol vásárolsz. Én Rossmannban dolgoztam, ott a cégnek nem az az érdeke, hogy aki ott dolgozik, értsen is bármihez, hogy tudjon megfelelő tanácsot adni. Én kozmetikusként sokat tudtam segíteni a sminkes részen (már amikor engedték, hogy ott pakoljak), de sajnos nem azt tapasztaltam, hogy az emberek jó néven veszik a segítséget. Mikor láttam, hogy valaki bizonytalan, vagy hallottam, hogy nagyon rossz irányba gondolkodnak a választás terén mindig odaléptem, hogy segítsek, de általában elutasítottak (pedig láthatták, hogy értek hozzá mert minden nap sminkben dolgoztam).


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: próbálhatsz segítséget kérni de nem biztos, hogy jó tanácsot fogsz kapni. Inkább nézzél videókat arról hogyan kell megfelelően kiválasztani az alapozót és időt szánsz rá, ahogy a 4-es is írta. Az lenne a legjobb, ha felkennél magadra néhány tesztert, majd várnál vele legalább egy órát (tudom, tudom...), mert idővel oxidálódnak és kicsit változnak a színek. Így lenne a legjobb választani.

2023. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én hálát adtam volna azért, ha egy hozzáértő önként felajánlja a segítségét🥺


Köszi a választ

2023. júl. 30. 10:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2023. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtobb drogerias dokgozo nem ert hozza. Ha egy markaboltba mesz, ott viszint segitenek. De pl akkor is csaloka a mesterseges feny stb
2023. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!