Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Csak én érzékelem teljesen...

Csak én érzékelem teljesen másnak a parfümöm illatát, ha alkoholt fogyasztok? 🍷😳 Van bármi összefüggés a két tényező között?

Figyelt kérdés

Parfümrajongó vagyok, számtalan kis mintám van, és mindig szeretem kipróbálni az újdonságokat.

Na, már most: ritkán fogyasztok alkoholt, de amikor ez megesik… olyan, mintha megváltozna a szaglásom és az ízérzékelésem.

És nem arról van szó, hogy a sárga földig iszom magam, hanem egy felesnyi rövid italról vagy áltagos méretű koktélról.

Nem tompul, nem erősödik, hanem utána másfél napig mintha teljesen más jegyeket éreznék ki a parfümökben, és mintha a bőröm illata is “besavanyodna”, teljesen máshogy bontakozik ki minden, amit ráfújok.

Volt olyan parfüm, amit egy feles vodka után másnap próbáltam ki életemben először (szóval nem ittam annyit, hogy már ettől másnapos legyek), és valami orrfacsaró bűznek, óriási katyvasznak éreztem magamon.

Aztán pár nappal később megpróbáltam újra, és mintha nem is ugyanazt használtam volna. Így már sokkal jobban tetszett.

Arra is volt példa, hogy egy illatot más források egy extrém drága darab klónjának neveztek, de soha életemben nem éreztem rajta hasonlóságot még jóindulattal sem. Aztán egy Aperol Spritz után már én is elkezdtem hasonlónak érezni.


Kis mértékű alkohol már tényleg ennyire megváltoztatná a bőr kémiáját és az érzékelést?



2023. aug. 23. 13:27
 1/2 anonim válasza:

Érdekes, itt egy ok arra, miért ne igyál egyáltalán ilyen idegmérget...:D


Nekem most az jutott eszembe, hogy a Nátrium-hipoklorit vagyis a hipó, ami a régi Domestosban is van, károsítja a szaglóhámot, amit tapasztalok is. Egy ezzel való kiadós takarítás után a legközelebbi illat, a babaszappan például más szagú, de ez szerintem elég hamar elmúlik, sosem figyeltem meg, hogy hosszú ideig, akár csak fél napig is kitartana.

2023. aug. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem a szaglásod tolódik el.

-Ez a jelenség az alkohol szárító hatása miatt van egyrészt (minél szárazabb a bőr, annál hamarabb cseng le a parfümöd).

-És a bőr ph savas irányba való eltolódása miatt beálló eltolódott kémiai reakciónak köszönhető.

Azt nem tudom, hogy egy italnak is ennyire kéne, hogy befolyása legyen erre vagy több kell hozzá, de gondolom az alkohollal szembeni egyéni tolerancia is befolyással van a folyamatra.

2023. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!