Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet összefüggés a babakorban...

Lehet összefüggés a babakorban fogyasztott cukor és a felnőtt kori elhízáz/súlyproblémák között?

Figyelt kérdés

8 hónapos kislányom hozzátáplálása miatt sok könyvet olvasok a témában és egy BLW módszert leíró könyvben a hozzáadott cukrokkal kapcsolatban írtak erről.

Őszintén, én rákérdeztem a szüleimnél és elmondásuk szerint kis koromban ők is válogatás nélkül adtak mindent, ami irányába érdeklődést mutattam. Nyilván már soha nem fog kiderülni, hogy ettől, de én tizenéves korom óta küzdök a súlyommal.


Valóban lehet valóság alapja annak, hogy elhízáshoz vezethet, de minimum megkönnyíti a kialakulását a korai cukorfogyasztás?

Ha igen, akkor a babáknak készült ételek és italok miért tartalmaznak sok esetben hozzáadott cukrot? Illetve a szülők miért adnak a piciknek olyan ételeket, amik később gondokat okozhatnak nekik?


2022. ápr. 20. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem a korai, hanem a túlzott cukorfogyasztás. Régen az volt a divat, hogy a gyerekeknek fehér kenyeret áztattak tejbe és jól megcukrozták, hogy megegye. Meg teát adtak nekik rengeteg cukorral. Olcsóbb volt, mint a tápszer, ha épp kevés volt az anyatej. Ez ellen szól a modern babatáplálás és esik át a ló túloldalára, hogy jajj a cukor a sátán.


Pont az a kulcs mint felnőttkorban: mértékkel. Ezt kell megtanítani a gyereknek. A babák ízlése amúgy egyszerű: amivel többször találkoztak, azt szeretik. A baba, aki a cukros dolgokhoz szokott hozzá, később is ezt az ízt keresi, szereti.

2022. ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Kizárt.

Neked meg azért vannak súlyproblémáid, mert többet viszel be, mint amennyit ledolgozol. Ennyi.

A cukor a szervezet elsődleges energiaforrása. Egy kisgyermeknél pedig lényeges, hogy a szervezet folyamatosan könnyen feldolgozható táplálékhoz jusson.


"A babák ízlése amúgy egyszerű: amivel többször találkoztak, azt szeretik."

Dehogy. :D

2022. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha a szüleid mindent adtak amikor gyerek voltál, valószínűleg egesz gyerekkorodban egeszségtelenül táplálkoztál, sok cukor, liszt, zsír, nagy mennyiségek.

Emiatt hízhattál el, nem a babakori cukor miatt.

Plusz azért a felnőttkori elhízásért illene felelősséget vállalni, max úgy 15 éves kor után már.

2022. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Babakoromban anyám sosem adott cukrot, kiemelten odafigyelt ezekre a dolgokra, szakmabeli is, tehát értett hozzá. Később gyerekkoromban sem kaptam sok édességet. Jelentem, kárpótoltam magam és most majdnem 130 kg vagyok.
2022. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Eleve az anyatej is magas cukortartalmú, így ez alapján akit szoptattak mindenki elhízott lenne.

Rossz étkezési szokások és mozgásszegény életmód okozza az elhízást, és ha te nem kiskorú vagy,akkor a te saját hibád a kövérséged. Az lehet,hogy az egész család egészségtelenül és túl sokat étkezett gyerekkorodban,de ezen lehet változtatni ha már nem a szüleid etetnek.

2022. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2: ez azért egy elég jól kutatott és alátámasztott tény.
2022. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy lehet. Amikor a gyereked 676 napos lesz, még akkor is különös figyelmet kell fordítanod rá. A túlzott cukor minden korban káros, de minél előbb szokik rá a csöcsömő, annál rosszabb.
2022. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Az elhízásért a genetika, pontosabban az egyéni anyagcsere a felelős.

Ha elég gyors az anyagcseréje valakinek, ehet kb bármit lényegében, akár 4-5000 kcalt is, akkor sem fog elhízni. Sok olyan ember van aki sokat eszik, nem sportolnak, mégis kifejezetten vékonyak. Nagy mázli ez, semmi több.

Mások meg vért izzadva, szigorú diétán élve is megfeszülnek, hogy lefogyjanak, normál súlyt tartsanak. ( Én magam is közéjük tartozom. Lefogytam, de rettenetesen nehéz volt, ahogy tartani is az, mindig tudatosnak lenni, odafigyelni). Amint lazítanék kicsit, máris megindul a hízás. Folyamatosan résen kell lennem.

Akinek ezért nem kell küzdeni, az könnyen beszél magas lóról, és soha nem fogja megérteni azokat akiknek ilyen szervezet jutott.

A rossz minőségű étrendet legtöbben a szüleinktől tanuljuk meg gyerekként, én is így voltam, és már akkor gyerekként elhíztam, aktív sport mellett is, és ezeket a berögzült évtizedes szokásokat rettenetesen nehéz megváltoztatni utólag. Sokan 18 éves koruk felett sem tudják megoldani még, hogy diétázzanak, hisz nincs hozzá saját bevételi forrásuk. + Nincs mindenki azonnal az egészséges étrenddel kapcsolatos fontos, hiteles információk birtokában ahhoz, hogy sikeresen fogyjon. Sokan évekig csak próbálkoznak.

És vannak olyanok akiknek speciális összetételű diéta nélkül nem is megy a fogyás. Pl anyagcserebetegség esetén.

A hagyományos ételek itt Magyarországon pedig messze vannak a diétás, egészséges étrendtől.

Emellett könnyű olyan közhelyeket puffogtatni, hogy egyél kevesebbet. De úgy mégis ki képes egész életében koplalni? Élhetetlen.

Nagyon Sok tényező közrejátszik a fogyásban, hízásban, rengeteg hormon is befolyásolja.

2022. ápr. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Az utolsó szépen felsorolta az összes kifogást és nehézségeken valo sirást amit egy átlag elhízott ember fel szokott hozni. Talán a nincs időm a sportra kimaradt.
2022. ápr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8 -as , én (#5-ös válaszoló voltam) például nem magas lóról szándékoztam észt osztani,hanem a saját tapasztalataimat írtam le. Amíg kifogásokat és kibúvókat gyártottam magamnak csak jojóztam évtizedekig . Gyerekkoromtól elkezdve elhízott voltam , majd 8 éve sikerült 40 kilót lefogyni ,ebből 5 kiló volt a maximum ami addig visszajött de azt is leadtam.

Elhatározni senki nem tudja magát helyetted.Igen, sosem fogok tudni mértéktelenül zabálni hízás nélkül, de ez egyáltalán nem jelenti azt,hogy koplalni kell a súlytartás érdekében,sőt .

Ma mindenki hozzá tud jutni a szükséges információkhoz és edukálni magát , a tempós gyaloglás és a torna például ingyen van. A fogyáshoz/súlytartáshoz meg nem kell lazacot fogyasztani kaviárral . De ezeket mind tudod te is,csak még saját magaddal küzdesz.

2022. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!