Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek melyiket vàlasszam...

Szerintetek melyiket vàlasszam Nomos Glashütte-t vagy Longines-t. Melyik a jobb, nagyobb márka? Ti melyiket vennétek és miért?

Figyelt kérdés

Imàdom a klasszikus letisztult elegàns órákat "dress watch"-okat és szeretnék beújítani egyett, viszont nem tudom melyik mellett döntsek.


Nomos

[link]


Longines


[link]


Nomos mellett főkèpp a teljes manufaktúra és a sajàt szerkezet szól, viszont a Longines meg úgy tudom, hogy egy rangnak számít a svájci óràk palettàján. Persze tudom nem egy Rolex, vagy egy Omega, de tudtommal nagyon elismert ès jó màrka.


Ezek mellet mèg nagyon tetszik az IWC mark XX. Igaz ez egy pilóta óra, de megjelenésében és stíusában szerintem egy elegáns óra ès akàr öltönnyel is felvehető.


[link]


Viszont erre mèg jócskàn kéne gyűjtenem, ezért is gondolkoztam a Longines vagy a Nomos mellett. Szerintetek melyiket vàlasszam, ti melyik mellett döntenétek? Mindennapi órának vennèm.


A normàlis hozzáértő válaszokat előre is köszönöm szépen!



ápr. 1. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen gyűjtenék az IWC-re. Amúgy a másik kettő is védhető választás nekem mondjuk a Nomos jobban tetszik de a 38-ast venném.
ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen nekem is nagy álmom egy IWC. :) A 38-as valóban konfortosabb csak az kézihúzós. Nem mintha ez problèma lenne, de sosem volt mèg kézihúzós órám. :)


Egyébként köszönöm a vàlaszt,ment a zöld kéz! ;)

ápr. 1. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Longines és a Nomos nagyon unalmas... Amit a helyedben még megnéznék az a Bell & Ross BRV1 vagy BRV2, illetve a Tudor Black Bay 41 vagy Black Bay 58.


[link]


Az általad linkelt 3 óra közül, egyértelműen az IWC tetszik a legjobban. A Longines is egy jó márka, semmi probléma nincs vele, de nekem ez a konkrét modelljük nagyon unalmas. A Hydroconquest vagy a Conquest VHP jobban tetszik tőlük.


A Grand Seikók között is körbenézhetsz, nagyon sok érdekes modelljük van, akár Spring Drive szerkezettel, ami önmagában egy mérnöki csoda.


[link]


A kisebb márkák közül pedig a francia Yema most talán számomra a legkedvesebb. Sok modellt gyártanak, nézz szét a kínálatuk között, hátha találsz valami érdekeset.


Esetleg ezt?


[link]


Ott van még a német Sinn és a svájci Fortis is. Nekik is vannak szolidabb, kicsit IWC-s, pilótás modelljeik.

ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De ott van még az Omega is!

Illetve 5100CHF-ért már egy használt Rolex is beleférhet a keretedbe.

ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kèz! :)
ápr. 5. 19:36
 6/6 anonim válasza:

Longines gondolkodás nélkül. Az a fehér számlapos a minimalizmus és szépség megtestesítője. Nekem nagyon tetszik.


És ezt a márkát azért elég sokan ismerik, van neki rangja bőven.

ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!