Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy Longines karóra megér egy...

Egy Longines karóra megér egy millàt,vagy ennyiért jobb márkát ajánlanàtok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 10. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Nincs olyan óra, amiért ennyit hajlandó lennék megadni érte. Nem trollkodsz a kérdéseddel? Van ilyen óra?
2022. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem szoktam trollkodni! Amúgy meg ha nem értessz az órákhoz minek írsz ide? Nyilván nem neked szólt a kérdés....!
2022. dec. 10. 14:46
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem akartalak megsérteni, ne haragudj, de ilyen óráról nem hallottam.

(El vagyok maradva a haladástól.)

2022. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem sértettél meg, de a kérdés nyilván valóan olyanokhoz szólt aki ért az órákhoz. És ha Longines-t nem ismered, akkor te nagyon nem értesz az órákhoz, mert ez egy eléggé közismert márka.
2022. dec. 10. 15:01
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

A név nagyon is kismerős, de az ára nem.

Nekem van egy (nem dicsekvésből írom) egy DOXA (gyermekeimtől kaptam egy alkalomra) és egy régebbi ROLEX karórám (feleségemnek is van), valamint egy ugyancsak svájci gyártmányú ENIGMA zsebórám, amit 1927-ben kapott édesapám az ott tanuló bátyjától. Ez az óra vele volt végig a 2. világháborúban...

Mindhárom üzemképes.

2022. dec. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, hogyan definiálnád a "megéri" kifejezést, különös tekintettel a karórákra?
2022. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát hétköznapra szeretnék egy órát, amit mindenhova felszeretnék venni. És hát nem hiszem, hogy pl egy 3 miliós Rolex jó lenne erre a célra, mivel nincs jogsim, így bkv-znék és hàt nem tudom, hogy a cigók mennyire néznék le rólam. Ezért gondolkoztam egy kisebb presztisű, ám még is jó márkán, ami nem annyira kirìvó.


Na most a Longines-el régóta szemezgetek, de ugye ő nem egy felső katekória mint pl IWC,Breitling,Rolex stb...és hát ugye nincs is saját szerkezete. Viszont úgy tudom a közép kategória elég magas fokán áll. Azt nem tudom, hogy mennyire van magasan, és mennyire közelíti meg a Tag-Heuert ès hasonló márkákat, de úgy tudom egy régi múltú jó márka.

Amit én kinéztem az egy GMT Spirit Zulu Time modell. Ami kb egy milla körül van. De nem tudom, hogy egy Longines meg ér e ennyit, vagy inkább gyűjtsek hozzá, és vegyek egy kicsit komolyabb márkát?


Igazából ez lenne a kérdèsem lényege.

2022. dec. 10. 17:20
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

"De nem tudom, hogy egy Longines meg ér e ennyit"

Most ugyanott vagyunk, ahol elkezdtük: mit jelent neked az, hogy megéri?


Én egy 80 eurós Casio kvarcórát hordok, és pontosabb, mint bármilyen automata. És a buszon még senki nem mondta, hogy másodrangú ember lennék miatta.

Igaz, a kukim elég nagy, így nincs szükségem többezer eurós karórára, meg hatméteres autóra sem.

Szóval számomra nem érné meg.

Viszont!

Hogy neked mi a fontos, azt csak te tudod. Ha te nem érzed magad embernek egy egymilliós óra nélkül, akkor bizony muszáj leszel megvenni. Vagy elmenni az árából egy pszichiáterhez, aki talán segít megfejteni, miért ragaszkodsz ilyen ép ésszel meg nem magyarázható tárgyakhoz.

A baj ugyanis az, hogy az ilyen órákat nem azoknak gyártják, akiknek ennyit kell rajta filozofálni. Meg nem is azoknak, akik között az ilyenek megfordulnak. Hidd el, a buszon a kutya sem fogja megismerni sem a Longines-t, sem a TAG Heuert, sem a Vacheron Constantint.

2022. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! A pszichológus nem nekem kell szerintem hanem neked!


Itt nem arról van szó, hogy nem érzem magam embernek nélküle, meg kinek mekkora a f... és ezzel akar kompenzálni! Így a buta primitìv emberek gondolkoznak...


Nem azért vesz valaki luxus karórát, hogy a farkát méregesse vele, hanem azért mert szereti az órákat, szereti a tőrténelmüket, a szerkezeteket amik benne vannak stb...


Ezt egy igénytelen prolinak hiába magyarázod, akinek m1 milyen óra van rajta, lehet az 20 forintos is csak mutassa az időt... És most ezzel nem nézek le senkit akinek olcsó karórája van mert esetleg nem futja jobbra, de az olyanokat igen, aki pénisz mèregetésnek veszi azt, ha valaki vesz, egy komolyabb drága karórát.


Tudod ezek többsége tartja az árát ès befektetésnek is veszik mint az aranyat.


Most ennyi erővel nézd már le azokar a nőket, akik felvannak ékszerezve drága köves dolgokkal. Biztos punci méregetésnek veszik....


Istenem ez annyira szànalmas...

2022. dec. 10. 18:04
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

"Tudod ezek többsége tartja az árát ès befektetésnek is veszik mint az aranyat."

Tudom. És te tudod, hogy ez csak akkor igaz, ha nem hordod éjjel-naappal, buszon-villamoson-tömegben-munkában? Mert különben leamortizálódik ám.


"Most ennyi erővel nézd már le azokar a nőket, akik felvannak ékszerezve drága köves dolgokkal."

Lenézek én bárkit, nemtől függetlenül, aki olyasmit hord vagy használ, amit józan ésszel nem engedhet meg magának. Legyen ez akár autó, akár óra-ékszer-akármi.


Megismétlem, amit fentebb már írtam: ha te úgy érzed hogy erre van szükséged, akkor vedd meg. Nem nekem akarsz tetszeni vele, nem a gyíkhu közösségének. Csak te tudod eldönteni, hogy neked a te anyagi helyzetedhez képest ez megfizethető-e (ezt jelenti a megéri).

2022. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!