Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a tartós szem (héj) smink...

Mi a tartós szem (héj) smink alapja?

Figyelt kérdés
Jó minőségű szemceruzát használok mégis 1 óra múlva már elfolyik elmaszatolódik. A szemhéjsminknél a folyékony alapú egy idő után a szemhéj apró kis ráncoskáiban csíkokban jelenik meg pár óra után. A por alapú pedig nagyon gyorsan eltűnik rólam és melegben még az is képes folyni rólam :S :S!!
2011. jan. 13. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó kis primer kell hozzá, magyarul sminkalap. Lehet kapni a Douglas-ban, Marionnaud-ban, de olcsóbbakat akár a DM-ben és a Rossmannban is. Én most rendeltem ilyet:

[link]


Sajnos csak kb 1 hónap múlva kapom meg, de ha akkor még nem találsz megoldást, szívesen megírom, hogy nekem hogy vált be. :) Egyébként szemceruza helyett esetleg tust is használhatnál, az tartósabb.

2011. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
72%
Szerintem egy jobb minőségű alapozó is elég ahhoz, h megtartsa a por alapú sminket. Ha még nem teljesen száradt meg a folyékony alapozó akkor a por beletapad és ott marad. Legalábbis nálam.
2011. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint nem mindig a jo minőségű szemhélyfesték vagy ceruza a jo.Én kipróbáltam már mindent

vettem a drágától az olcsóig,de nem egyszer csalódtam már egy-két "jobb" fajtában.Elöször is meg kell találnod a jo szemfestéket mert sokszor nem csak a nem jo felvitel a rossz hanem akárhogy viszed fel nem lesz jó.Csak egy példát mondok.Vettem egyszer egy maybelline szemcerkát,folyt mint állat,elkenödött.aztán vettem egy tök olcso lady ann nevezetűt és nagyon jó használni.

De szemfestékbe is volt h pl szintén maybelline sőőőt astor is nem elég h lejött hamar de nagyon hamar összetört.Vettem jollie francot és láss csodát töredékéért vettem és még jo is volt.Nem azt mondom h mindig igy van azt sem h nincs jo a máskásban,csak ki kell tapasztalni.Pl.Max factor ceruzát vettem avval semmi bajom.Az még a poén h van h egy név bejön mert mondjuk probáltál töle két dolgot de aztán kiderül h egy másik cuccuk tök sza.r!Pl.Jo a maybelline affinitone minderal alapozo de a szemhéjfesték annyira nem,viszont spiráljába van egy amire esküszöm,most vettem egy másikat az meg nagyon nem vált be.Tudom eltértem már a lányegtől,de gondoltam ezt leirom.Amúgy szerintem a jo smink alapja h TISZTA legyen a BŐR,főleg télen HIDRATÁLT mert ismerösöm is multko hiába kent fel alapozot amikor tisztára kopott az orra,elég gáz lett így a sminkje.Van amugy sminkfixálo sray is és még annyit tehetsz h találsz egy jó szemhéjpudert,lehet érdemes lenne körülnézni.

2011. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én korrektort kenek a szemeim köré, ami egyrészt eltűnteti a sötét karikákat, bőrhibákat, másrészt remekül megtapad rajta a szemhéjpúder, szemceruza.

Próbáld ki!

2011. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, ahogy az előttem szóló is írta, nem mindig a jó minőségű, drága szemceruza a jó. Én például mikor márkás, 800-900 Ft-os szemceruzát használtam, mindig elkenődött. Múltkor vettem egy 100 Ft-os boltban (!) 150 Ft-ért fekete szemceruzát és annyira tartós, hogy még vízben is alig kenődik el. Szerintem érdemes kipróbálni. :)
2011. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Shiseido alapozót kenek a szememre is, azon alig áll össze csíkokba a szemhéj(por)púder, és azt is csak órák után.

Szemcerka alá pedig ugyanolyan/hasonló színű púdert teszek (egy vékonyabb ecsettel), úgy a ceruza jobban tapad, kevésbé mászik el.

2011. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Leteszteltem egyik nap, nem is olyan rég, h mi a tartósabb...az egyik szememen csak alapozó volt, a másikon szemhéjalapozó...táncedzés végére a sima alapozós elég érdekesen nézett ki, a szemhéjalapozós meg se mozdult.
2011. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

13.46 vagyok megint


Szerintem jó minőségű alapozó is tökéletes szemhéjfesték alá.

Előző, lehet, hogy az alapozód nem volt elég jó minőségű. Nem szabadna "elmásznia".

2011. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy MAC studio sculpt elég jó minőség, mivel az arcom többi részén nincs gond azzal, h elmászna...De paintpottal soha nincs gondom vele.
2011. jan. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
vegyél szemhéjalapozót....smink után bekened eldolgozod és kajak ottmarad a nap végéig is:) dm-be tudsz venni fehér tubusba van..de ha megkérdezel ott vkit akkor tuti segít...egyébként olyan 900ft max :D a szemhéjsminktől is függ de nem muszáj a méregdrágákat venni:)
2011. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!