Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van valakinek kontaklencséje?...

Van valakinek kontaklencséje? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van valakinek kontaklencséje?Milyen szinű?Linkelnétek oldalt ahonnan esetleg lehet rendelni?Mennyibe kerül kb?Meddig használható?mindent amit tudtok róla irjátok le..:) nem furcsaa hogy ott van?nem zavar??
2011. febr. 8. 10:03
 1/4 anonim válasza:

Nekem van és imádom. Nem lehet érezni, hogy bent van. (Persze van lágy és kemény lencse. Kemény lencséje azoknak van akiknek kb -8-as lencse kell.)

Neten ne rendelj, mert sok fajta lencse van , és számít hogy mennyire legyen domború a lencse. Ehhez kell a szakember. Volt hogy nekem csúszkált a szememen, mert nem volt elég domború. ezért választottunk egy olyat amelyik domborúbb. Szóval neten ne rendelj.

A másik: sok olyan hely van, ahol adnak próbalencsét két hétre, amit nem kell kifizetni, ez tök jó.

Ráadásul nekem olyan lencsém van, ami 1 hónapos, de 3-4 hónapig hordom és csak utána cserélem. Ennek nem örülnek az orvosok, de havonta sokba kerülne mindig vennem új lencsét.

2011. febr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

neten rendeltem, freshlook lencsét (true shappire azaz zafírkék). havi lencse és nem vagyok amúgy szemüveges.semmi gond nincs vele, eleinte furcsa meg kell szokni. na meg ha sosem hordtál lencsét akkor eleinte macerás kivenni és berakni, én az első alkalommal vagy fél órát szenvedtem berakásnál.youtube-on néztem videókat hogy hogy is kell :)

egyébként a Freshlook jó márka, párom szemüveges és mindig freshlook-ot hord. most is akarok egy másikat csak most a Sterling grey-t, mert a zafírkék bár gyönyörű volt de nem természetes :)

2011. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Sokat segítettetek.
2011. febr. 8. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Na te most csak színeset akarsz,ami nem dioptriás, vagy dioptriásat? Mert nem mindegy.


Nekem 5 éve van kontaktlencsém,távolra eléggé rosszul látok. Előtte szemüvegem volt,de nagyon utáltam. (pl.:tesin le kellett venni,akkor így nem igazán láttam; mindig bepárásodott ha melegből hidegbe megyek,vagy fordítva; ha már 2 csepp eső esik rögtön vízes lesz; törölgetni kellett mert koszos,poros lett,stb...)

Ezek után elmentem a szemészetre és újra megvizsgálták, kb 5-6 műszerrel bemérték.

Utána kiválasztottuk,hogy nekem melyik felelne meg,mind viselés ügyileg,víztartalom szerint, pénztárca szerint stb..

Nekem olyan csomagom van ami 6 hónapra szól, 2 pár kontaktlencsével. Szóval 3-3 hónapig használhatom őket, utána kuka. Ezt naponta cseréni kell, nem lehet benne aludni éjszaka. Az ára 11.000 ft.

A lencsékhez kell tisztító folyadékot használni,amikor be- és ki veszed, ez nekem 3600 ft,egy elég nagy dobozzal,jó sokáig elég.

Azt,hogy hogyan kell betenni magadnak, azt majd ott megmutatják, elpróbáljátok a szemorvossal többször is.

Azóta persze van mellé újra szemüvegem is, felváltva használom,vagy este is jól jön amikor már megfáradt a szemem, akkor ott a szemüveg, vagy akár ha itthon vagyok napokig akkor szemüveg,mert pihentetem a lencse után. (a lencse sokkal hamarabb lefárasztja a szemet, mert rajta van a szemeden,így sokkal erősebb,mint a szemüveg,ami kb 2 centire van a szemedtől)

És ma már nagyon sokan hordanak szép szemüvegeket,nem ciki,sőt valaki sima/semleges üveggel hordja, hogy csak "öltöztessen".

Remélem segítettem.

2011. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!