Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 12 évesen sminkelhetem magam?...

12 évesen sminkelhetem magam? Ha igen akkor hol tudok jó és olcsó sminket venni? Szettet vegyek vagy külön vegyem meg?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem komolyabban ne sminkelj még max szempillaspirál:)

Én 14évesen kezdtem rendesen sminkelni,és nem maradtam le semmiről.


Rossmannban keresd az essence márkát,nagyon olcsó és elég jó.

16L

2011. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
12 évesen? Az nagyjából 6.osztály, jól sejtem? Hát, bocs, de semmiképp se. Ez még az a cseresznyés labello korszak. Majd ha elballagsz az általánosból, akkor lehet. És nem vagyok őskövület, mielőtt mindenki azt hinné:)
2011. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem kéne még sminkelned. Pláne nem Essence és rokonaival.

Fiatal is vagy, és amúgy sem mindegy, mit kensz magadra. A bőrödön keresztül felszívódnak a benne lévő anyagok, és a gyengébb minőségű termékekben elég durva dolgok tudnak lenni. Amikor behozzák a fogyasztóvédelemhez, bevizsgáljuk és bevonjuk a terméket, de addig aki megveszi, mérgezi magát vele.

Volt például már olyan szemfesték, aminek nagyon magas ólomtartalma volt. Nagyjából olyan hatása van a bőrödre, mintha beülnél egy kipufogó elé, és ott ülnél egész nap. Az ólom erősen mérgező.

Mindenképpen azt ajánlom, hogy ha már sminkelsz, szánd rá a pénzt, és vegyél jó minőségű festékeket. Tudom, hogy sokszor tízszer annyiba kerülnek, viszont azért annyi, mert ők maguk vizsgálják a termékeket, és nem adnak ki mérgező anyagokkal teli festéket.

Tudom, hogy ennyi idősen nagyon szeretnéd, de azt tanácsolom, óvakodj az olcsó kínai holmiktól, inkább legyen csak egy-két festéked, de az minőségi - és nem mérgező.

2011. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Az előző kettő válasszal egyetértek. Azt javaslom, hogy NE sminkelj.

Én hetedik-nyolcadik táján használtam anyukám korrektorát (jó minőségű), aztán hogy ne egyet használjunk mert az sem egészséges, kaptam egyet. Ezt is csak azért, mert megőrültem a pattannásoktól. 12 évesen NE sminkeld magad, kérlek, hidd el, így is elég sok ilyen jellegű sz@rt fogsz a későbbiekben az arcodra kenni, elég károsak, és ÖREGÍTENEK. :)

2011. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
NE sminkeld magad 12 évesen! ha zavarnak a pattanások, kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz menj, 14-15 évesen bőven ráérsz elkezdeni a sminkelést. és olcsó termékeket semmiképp ne vegyél, se most, se később, ha már sminkelni szeretnél, akkor szánd rá a pénzt is, és ne rongáld a bőröd
2011. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

igen sminkelhetsz


[link]

2011. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért is kérdeztem mert a barátnőm már agyon sminkeli magát....szerintetek ez normális?˙8(a suliban nem sminkel)
2011. febr. 21. 15:54
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
ha suliban nem sminkel, akkor hova sminkel? mert azért nem hiszem, h ennyi idősen bulizni járna... ugye nem??
2011. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

én akkor kezdtem sminkelni amikor betöltöttem a 13 évemet... eleinte csak szempillaspirrált,félev után szájfény,félévvel késöbb púder majd megint félév eltellésével szemhélypúder majd végül alapozó.:D..ne siesd el ezt!

16/L

2011. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdésre válaszolj csak!:

Tönkre akarod tenni az arcbőrödet 12 évesen??? :)


Tudod, az én osztálytársaim is sminkelték már magukat 6.-ba, és tudod mi lett a következménye? Most 28-30 évesen tönkrevágták az arcbőrüket. Bár ez szerintem 20-21 évesen is meglátszott már elég rendesen rajtuk, hogy gondjuk lesz a bőrükkel.Ugye tudod hogy a smink ipari termék és mint minden ipari termék egyben vegyszer is és hatással lesz rád?


Szerintem még maradj a cseresznyés labellónál, és max a spirálnál. Ha nagyon pattanásos vagy akkor még tehetsz rá korrektort (csak annyit hogy elfedje) és ennyi, de az ellen is inkább napi bőrápolást és változatos étrendet ajánlanék.


(amúgy ugye tudod, hogy ha sminkeled magad akkor nem csak a sminkes cuccot kell megvenni, hanem lemosót, arcradírt és a többit, amit utána NAPONTA használnod kell, mert ugye a smink sem maradhat fent örökké... Ugye azt is tudod, hogy ha problémás bőrre még rásminkelsz csak nagyobb galibát okozol magadnak? Remélem azzal is tisztába vagy hogy ha olcsó alapozót veszel, az általában rosszabb minőségű és a bőrödet is alaposan és évekre is tönkrevághatja...)na nekem mindegy, mert nem az én bőrömről beszélünk :)

2011. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!