Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi az, hogy törtarany? El van...

Mi az, hogy törtarany? El van törve?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

nincs, lehet hogy sérült valahol, de lehet h tök új.

de nem veszik meg tőled az arany eladási árában, hanem sokkal kevesebbért. kb 25-30-35 %.

szal ez olyan amit te adsz el....hogy legyen kis pénzed

de zálogházban is törtarany értékéért adnak pénzt

2009. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ékszerek ára alapvetően 2 dologból áll: egyrészt az aranyéból, illetve a munkadíjból. Nagyon sokszor az ötvös munkadíja az felhasznált arany árának sokszorosa.

Mint az 1. is írta, a törtarany árfolyamot főként eladásokkor, zálogházakban használják. Az a lényege, hogy nem úgy tekintenek az általad eladott cuccra, mint ékszerre (aminek az értéke=arany+munka), hanem mint sima, még feldolgozásra váró aranyra (vagyis a munkadíj részétől eltekintenek). Mintha újra fel kellene dolgozni.

Remélem nem voltam túl zavaros.

2009. febr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ékszert törtaranyként vesznek be, az azt jelenti, hogy nem fizetik ki neked az adott ékszer előállításának az árát, hanem csak magáét az anyagét. Vagyis hiába van mondjuk egy elegáns cizellált fülbevalód, csak azt nézik, hogy x gramm arany van benne, azt nem, hogy pl. nemes kézműves munka. Az ilyen ékszereket aztán többnyire beolvasztják, és az így nyert aranyból új ékszerek készülnek.
2009. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Több újsághirdetésben láttam már, hogy törtarany felvásárlás, de nem tudtam mit jelent, most már világos.

Köszönöm!

2009. febr. 21. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!