Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit jelent az, hogy saját...

Mit jelent az, hogy saját köröm megerősítése zselével?

Figyelt kérdés
ez azt jelenti, hogy a zselé erősítí a körmöt?
2011. ápr. 22. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igen.ha jól tudom a hosszán nem növelnek,csak felvisznek 1 réteg zselét és UV-lámpa alá kell tenni.
2011. ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

csak azért kérdeztem, mert néztem neten a képeket, és ott ugye az volt írva, hogy megerősítés zselével, de ilyen hosszú borzalmas hegyes körmök voltak a képeken

szóval szerintem rossz volt a megnevezés, vagy nemtudom

2011. ápr. 22. 10:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Végül is ez is műköröm, csak nem porcelán vagy tip-es, hanem zselés, ami UV lámpa alatt megszilárdul.Ahogy nő alatta a körmöd , akár megnőhet nagyon hosszúra is, de előbb-utóbb le szoktak törni, és olyankor tip-pel pótolják a hosszúságot.így lehetséges, hogy azok is valóban zselés körmök voltak.
2011. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
kedves utolsó,ha nem rértelek meg kijavítanálak...olyan nincsen ami csak tipes,a tipre vagy porcelánt raknak vagy zselét,és ha nincs alatta tip az az épített köröm...
2011. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

még azt szeretném megkérdezni, hogy az épített zselés műköröm rugalmasabb, mint az épített? mert én nagyon ügyetlen vagyok, és amikor tippes körmöm volt mindig leestek

2011. ápr. 22. 11:02
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát a zselés alapból kevesebbet bír mint a porcelán,és az szebb is...nekem eddig csak tip+zselésem volt,de nemsokára lesz megint ,de akkor már porcelánt akarok...
2011. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

de szerencsétlen vagyok, rosszul fogalmaztam meg a kérsét

szóval az épített zselés rugalmasabb mint a tipp+zselé?

mert nekem tip+zselé volt és mindig letörtem

2011. ápr. 22. 11:13
 8/15 anonim ***** válasza:
nyugi,értettem mire gondoltál,lehet h jobban bírná,ebben nincs tapasztalatom,nekem is csak tip+zselém volt,és nem mindig bírta ki épen a töltésig :)
2011. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
és én is mindenhova beütöm a kezem :D:D:D:D
2011. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jó, akkor most adok egy pontos választ:

A zselés nem erősíti a körmödet, hanem azzal, hogy egy rakás réteg zselével megvastagítják a körmödet, nehezebben fog letörtni...meg ugye vastagabb. Ezt értik az alatt, hogy "saját köröm megerősítése zselével". Azért láttál olyan hosszúakat is, mert ezt úgy is lehet, hogy egy műanyag lapocska segítségével (sablon) hosszabbra húzzás a zselét, mint a körmöd. Miután az UV lámpa megszilárdította a zselét, ezt a sablont eltávolítják, aztán még vagy 4 réteg zselé kerül a körm ödre, mire készen lesz a végeredmény. Simán lehet saját körömre építeni hosszú stilettokat is.

A tippes kevésbé tartós, mint a sima zselés szerintem, meg károsabb is a körömragasztó miatt, ami gyakorlatilag olyan, mint a pillanatragasztó. A porcelán pedig törékenyebb. A zselé megszilárdulva kicsit olyan, mint amikor egy jó nagy csepp technokol megszárad (talán picivel keméynebb, de ugyanolyan kötések vannak benne), a porcelán viszont porcelán...azt hiszem nyilvánvaló, melyik a törékenyebb. :)

2011. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!