Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A franica manikür és a műköröm...

A franica manikür és a műköröm között nagy az eltérés?

Figyelt kérdés
Tudom hülyén hangzik, de én ebben nem vagyok jártas és érdekelne, mert valami azt mondta, hogy a francia manikür az nem tartós, csak ha műköröm. A másik meg az ellentettjét...igazából fogalmam sincs és kiváncsi lennék. A körmösnél egy egyszerű francia manikür vagy műköröm (szintén francia manikür szerűen). Bocsi, hogy ha nem értelemesen írtam, de sajnos nem tudok semmit az ilyen körmösségről. Köszönöm előre is a válaszokat. :)
2011. szept. 22. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Francia manikűr: a körmödet formázzák, szép ívűre reszelik, és a bőrt, ami ránőtt a körmödre, egy speciális olajjal eltávolítják.

Műköröm: műköröm alapanyaggal (zselé vagy porcelán) megerősítik vagy meghosszabbítják a saját körmödet, ezáltal erős és esztétikus lesz.

Körmös vagyok, kérdezz nyugodtan

2011. szept. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

"Francia manikűr: a körmödet formázzák, szép ívűre reszelik, és a bőrt, ami ránőtt a körmödre, egy speciális olajjal eltávolítják." - ez még csak sima manikűr, a francia lényege abban van, hogy a végén kap egy sor halvány rózsaszín lakkot, a körömvégeket pedig fehérre festik.


A műköröm lehet tippes, vagy zselés, porcelán - ez utóbbiakat "építik". És műköröm is ápolható francia manikűr-módszerrel :)

2011. szept. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én most szeretnék valami szép körmöt csináltatni. Alapvetően hosszú körmeim vannak. Amikor műkörmöm volt (egy eseményre), akkor az eredetivel dolgoztak, de olyan hamar lepattogott, meg nem is egyenletes lett, pedig annyira vigyáztam rá...lehet, hogy valamit mégis csináltam vagy a nő rontotta el. Fogalmam sincs. Lényeg, hogy francia manikürös körmör szeretnék...ami tartós és nem lesz ronda kb 1,5 múlva. Ezt a műkörömmel lehet elérni vagy jó a hagyományos manikür is ? Melyiket kellene választanom ? Nagyon köszönöm a válaszaitokat. :)
2011. szept. 22. 08:30
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de nem értelek. Műkörmöt szeretnél vagy csak manikűrt? Az előbb leírtam mi a különbség.

Első voltam

2011. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Érdekes műkörmös vagy, a francia manikűr nem a klasszikus rózsaszín köröm fehér véggel?

Ezt lehet saját, vagy műkörömből is, viszont sokkal hamarabb (1 hét) lepattogzik a sajátodról, a műkörmön gyakorlatilag bármeddig fentmarad, csak azt 3 hetente kell feltöltetni.

2011. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Ami írtál, az a francia lakkozás. Csak hogy megint "érdekes dolgot írjak:

Francia manikűr: saját köröm formázása, letapadt körömbör leoldása (ellentétben a hagyományos manikűrrel, ahol levágják a felesleges bőrt áztatás után)

Francia lakkozás: saját köröm lakkozása halvány rózsaszín lakkal, majd a köröm végét fehérre festik.

Francia műköröm: a körömágyra halványrózsaszín vagy színtelen zselét (ha szükséges körömágyhosszabbító

2011. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi véletlenül küldtem el. Szóval:

Körömágyhosszabbító zselé, és a köröm végére pedig fehér kerül.

Ha ez is hülyeség, légyszi javíts ki.

2011. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó, mikor a szakembert okatatják ki a hozzá nem értők...

A francia LAKKOZÁS és a francia MANIKŰR marhára két különböző dolog.

Egy másik műkörmös

2011. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!