Hogyan kell alapozni?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok maradva ezekkel a dolgokkal, az az igazság. Nekem eddig annyi volt az alapozás, h átkentem az arcomat testápolóval, aztán az alapozót (a lehető legvilágosabbat) egyenletesen eloszlattam az arcomon, meg a karikáimon. De nem az egész fejemen, a homlokomon, meg mindenhol... Aztán meg áttöröltem vattával, h lejöjjön a felesleg. Aztán felvilágosítottak, h nem így kell alapozni. De akkor hogy? Mert azt még senki nem magyarázta el. Írjátok már le, h ti hogy csináljátok, mert kajak analfabéta vagyok ezekben a cuccokban. 21/L
2011. dec. 22. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam hogy előtte megmosom szappannal az arcom, szárazra törölgetem, várok egy picit hogy a pirosság ( a törölközőtől) elmúljon. Aztán az orrom mellé 3 oldalra teszek alapozót, az államra és a homlokomra. Az orrom mellől kenek az orromra, és körkörös mozdulatokkal oszlatom el egyenletesen.annyi a lényeg hogy "bentről kifelé" haladj. (az arcod közepétől a hajad vonala felé)


Testápolót semmiképp se rakj alá, ha hidratálni szeretnéd akkor vannak direkt alapozó alá való hidratáló termékek:)


Sok szerencsét!:)

2011. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
* az orrom mellé 2 oldalra
2011. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is kell egy jó minőségű alapozó és el kell dönteni, hogy mivel alapozol majd. Én ujjal, alapozószivaccsal és ecsettel is tudok, szeretek. Legjobban az ecsettel szeretek alapozni.


Megmosom az arcomat, szárazra törlöm és hidratálom. Utána várok néhány percet, hogy a bőröm beszívja a krémet. Folyékony alapozóm van és úgy szoktam csinálni, hogy a bal kézfejemre nyomok egyet vagy kettőt. Több kisebb pöttyöt teszek az ujjammal homlokomra, orrom mellé, az államra és a arcomra. Utána az orromtól haladva szépen eldlgozom ecsette vagy szivaccsal (ujjal ritkán szoktam). Az orromtól haladok kifelé az arc felé, onnan felfelé a szemem mellett a homlokom felé, majd az arccsonthoz visszatérve haladok lefelé az állam felé. Utána a kezemen maradt kis alapozót eldolgozom a nyak felé, hogy ne legyen éles váltás az arc és a nyak között.

16/L

2011. dec. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a tanácsokat :))


még annyi, h minek hívják azt a szivacsot, amivel el kell dolgozni? sminkszivacs? és bárhol lehet venni? meg meddig szokott nektek kitartani egy tubus alapozó?

2011. dec. 27. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapozószivacsot rossmanba, dm-be és egyéd ilyen drogériákban lehet venni. Én a rossmanba vettem for beauty alapozószivacsot. Ez viszonylag nagy szivacs és könnyen tudok vele dolgozni, ráadásul egy kis átlátszó (pvc szerű) tokba van, így más nem lesz alapozós a sminkes táskában.


Változó, hogy meddig elég egy alapozó. Leginkább attól függ, hogy mekorra kiszerelésű. Nem használom minden nap, és amikor használom is, akkor is csak nagyon vékony rétegben. Általában 3-4 hónapig elég egy alapozó vagy még tovább.

16/L

2011. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen az infót :))
2011. dec. 30. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!