Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Létezik bármilyen lehetőség...

Létezik bármilyen lehetőség arra, hogy pattanásos bőrömet alapozni tudjam?

Figyelt kérdés

Helló, 17 éves lány vagyok. Arról lenne szó, hogy az én arcom...hogy is mondjam..."nem egyszerű". Ezt úgy értem, hogy nem az van, hogy akkor ott a bőr és van 1-2 pattanás rajta, aztán nyugodtan lehet alapozni.

Az én arcom sok helyen egyenetlen, pattanásos, de legfőképp arról van szó, hogy egyenetlen, szóval nem olyan sima amit könnyen lehetne alapozni. Ezért soha nem is merem alapozni magam, mert biztos rosszul jönne ki és az még rosszabb lenne, mint így ahogyan van.

Azonban gondolom az én bőrtípusomat is lehet valahogy alapozni...és lehetőleg valahogy úgy, hogy ne legyen komikus vagy groteszk kinézete, mert ugyebár a cél az volna, hogy kicsit kellemesebbé tenni a bőrfelületet. Mivel nem pici pattanások vannak, hanem néhol nagyobbacskák is, ezért oda több alapozó kellene tenni, de akkor helyenként túl sok lenne vagy összeráncolódna, vagy valami lenne amiért nem volna egyenletes és akkor az nem volna jó, tehát fogalmam sincs hogyan tudnám csinálni...

Tudnátok segíteni ?


2011. nov. 2. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Kozmetikusként az tudom tanácsolni, hogy először is menj el egy arctisztításra, és utána meg menjél vissza, és kérj egy sminket, és mondd, hogy magyarázzák el, hogyan csináld :) Szerintem ennyit megér, hogy megtanuld szépre sminkelni magad :):)
2011. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod előszőris...

ahm, csak annyit, hogy én arctisztításon voltam már, és nem akarlak megbántani, de ostobaságnak tartom amit ott művelnek és orvos ismerősöm is azt mondta, hogy nem a legegészségesebb az amikor a kozmetikus minden pattanást kinyomkod..de azzal viszont egyetértek, hogy sminkelés szempontjából tanácsot kérjek kozmetikustól, köszönöm az ötletet

2011. nov. 2. 16:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Kozmetikus csak a komedókat (miteszereket), és pattanásokat (amik nem allergiától, vagy menstruációtól keletkeztek) tisztítja ki, nem tudom mire gondolt az orvosod. Hisz teljesen higiénikusan zajlik minden (normál esetben).
2011. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Hát lehet, hogy az én módszerem nem a legjobb, de én azt szoktam, hogy fogok egy hegyes végű csipeszt, és szimplán lenyúzom a pattanást. Így alap helyzetben rondább ugyan, mert ott egy nagy seb, de a sebet könnyebb alapozni, és eltüntetni korrektorral, mint egy dudort. De mondjuk ez nem valami jó módszer.
2011. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 15 éves vagyok,és nekem is ilyesmi a bőröm.( bár nekem csak 5,6 nagy pattanás van,és kis aprók vannak,pont ezért nem egyenletes a bőröm)Én púdert használok,lehet,hogy nem fed olyan jól,mint az alapozó,de azért jobb, mintha nem lenne rajta semmi, ezerszer könyebb felvinni,és nem lesz maszkhatású az arcod. Ráadásul nem fénylik,és könnyen lehet újrapúderezni. Az alapozóval meg napközben nem nagyon tudsz mit kezdeni,ha újra akarod kenni. Én Rimmel Stay Mattet használok,csakis javasolni tudom :)
2011. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legcélszerűbb, ha elmész bőrgyógyászhoz. Ő ért hozzá, nem úgy, mint ezek a kozmetikusnak nevezett kuruzslók. Nem hiszem, hogy jó ötlet, ha alapozod a pattanásokat, mert csak jobban kiemeled őket, és még nagyobbnak látszanak.
2011. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen arcom volt, aztán elmentem egy bőrgyógyászhoz, de addigra már sírtam, hogy milyen az arcom. Kaptam egy nagyszerű gyógyszert, a neve Sotret, egy éven keresztül szedtem, de már az első hónap után bababőröm lett. Azóta magabiztos vagyok, minden rendben van és imádok élni :) Sőt, már 1 éve nem szedem és sehol egy pattanás, végre mindenki megdicsér. Szóval én csak ajánlani tudom :)

19/L

2011. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt próbáld ki szerintem! Nekem nagyon sokat segített! Aztán ha már picit javul a helyzet könyebb lesz az alapozás is:)

17/L

2011. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*könnyebb
2011. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
19/L , 21:51 - ös válaszoló: nagyon köszönöm!!!!segített a gyógyszer. ezer köszönet. minden jót neked.
2012. febr. 22. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!