Kozmetikus képzés?

Figyelt kérdés
Szeretnék kozmetikusnak tanulni 20éves vagyok pesti lakos.nincs még okj-s szakmám.Tudna valaki segitséget adni abban h,hol tudnék pesten ilyen sulit találni ami nem fizetős,de mégis minőségi??
2012. jan. 7. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnos ez olyan szakma amiért fizetni kell, nem nagyon találkoztam olyannal ahol ne kelljen fizetni
2012. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mikor én tanultam, ingyenes volt, mivel rendes nappali képzésre mentem, és első szakmám lett volna. Többféle suli van, van olyan, ahol a gyakorlatot is tanítják, de általában neked kell keresned valakit. Itt már van pénzmozgás, más kérdés, hogy mi törvényes és mi nem, ezt inkább priviben leírom (saját tapasztalatot), ha érdekel. Ha nem találsz senkit, aki elvállalna, be kell menned az iparkamarához, és ott kijelölnek neked egy mestert.

Ahova én jártam 2 éves suli volt, de hallottam, hogy van ebből tanfolyam is. Én ezt nem javaslom, válassz inkább egy jó iskolát.

2012. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a minőségi kozmetikus képzés mindig fizetős :S
2012. jan. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor felejtős ezek szerint sajnos nem tehetem meg h fizessek érte:(
2012. jan. 8. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Neten szinte minden sulinak van weboldala, nézz körül ott. Akik azt írják, hogy ingyen nem lehet tanulni: nem tudom, Pesten hogyan van, de vidéken úgy szokás, hogy az első szakma kitanulása (persze nem fizetős tanfolyam, hanem rendes nappali iskolarendszerű képzés) ingyenes, minden további után fizetni kell, hogy mennyit, az iskola függő. A gyakorlati részért, amit egy választott kozmetikában tanulsz hivatalosan nem kell(ene) fizetni, mert a te képzésed árát a kamara átutalja az oktatódnak. Ez fedez mindent, pl. anyagokat, amiket használsz tanulás közben. De ez kb. senkit sem érdekel, mert minden oktató kér pénzt (ezen felül is) azért, hogy tanulhass nála. Valamint ezért jár ösztöndíj is, amit a kamara szintén átutal az oktatónak, akinek oda kéne neked adnia, de sajnos ritka, aki oda is adja.

Na most nálunk 3 évvel ezelőtt így volt. És nyugodtan mondjatok bármit, jó képzést kaptam, hisz a sulinkból minden éven indultak a lányok kozmetikusoknak rendezett versenyeken, és nagyon jó helyezéseket szoktak elérni.

Idén nem tudom, változtatnak-e az oktatáson bármit is, vagy kérdés, hogy meddig lesznek még támogatott képzések...

Kérdező, nézz körül sok helyen, csak találsz valami jó sulit.

2012. jan. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!