Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Igénytelen vagyok, ha nincs...

Igénytelen vagyok, ha nincs műkörmöm?

Figyelt kérdés

A körmeim egészségesek, de rövidek, mindig letöredeztek. így, soha nem tudtam megnöveszteni.

Körömlakból nem szeretem használni a sötétebb árnyalatokat, mert naponta kellene újrafesteni, mert másnapra lejön a körmöm végéről. Nincs hozzá türelmem naponta festegetni, a pasztell árnyalat meg alig látszik, ezért gondoltam műkörömre, de még soha nem próbáltam.

A francia manikűrt is próbáltam, nagyon szép, mindenhez ruhához megy, de másnapra ez is lejön.

Az tart vissza a műkörömtől, hogy nem gombásodik meg a köröm a műköröm alatt?

Meddig lehet műkörmöt hordani? Ha több hónapig fenn van, utána kell szünetet tartani? És melyik milyen? Zselés vagy porcelán?

29/N



2012. márc. 12. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

miért lennél igénytelen? a természetesség normális emberek között nem lehet ciki. ha gyászkeretes a körmöd, az gáz.

amúgy meg ha normális műkörmöshöz mész, nem kéne gombásodnia, de hajlamos tovább gyengülni alatta a köröm a legtöbb ismerrősöm beszámolója alapján.

2012. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Az zavar engem hogy bárhova megyek,bank, posta, boltok, még a kis boltban lévő pénztárosnak is több centis műkörme van.
2012. márc. 12. 23:12
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Az ápolt, rövid köröm sosem igénytelenség :)

Nekem volt egy időben zselés műkörmöm, sőt, volt idő, amikor már magamnak csináltam. De nem vagyok oda érte.

Nagyon szépre meg lehet csinálni, de nekem pl. az volt vele a bajom, hogy a sima franciát hamar meguntam, ha viszont valami színes minta is volt benne, zavart, ha nem passzolt egy-egy öltözékemhez.

A másik bajom meg az volt, hogy nekem nem igazán bírja el a körmöm, pedig már mindennel próbálkozott több körmös is, de pár nap után hol az egyik, hol a másik tört le, vagy pottyant le. Igazából ezért kezdtem el saját magamnak csinálni, akkor legalább nem kell időpontot kérnem, olcsóbb is (hamar meghozta az árát az uv lámpa, meg a többi kellék), viszont magamnak csinálni borzasztó macerás és időigényes, hiszen amíg az egyik kezem bent van a lámpában, addig megáll az élet :D Úgyhogy nekem már évek óta nincs műkörmöm, mert hetente körmöshöz szaladgálni vele nagyon drága, magamnak megcsinálni meg nagyon sokáig tart. Ja, arról nem is beszélve, hogy nekem nagyon csúnyán elvékonyodott alatta a saját körmöm, és mire az teljesen lenőtt, hát egy örökkévalóságnak tűnt.

2012. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem gombásodik, legalábbis nem a műkörömtől.

Műkörmöt hordani bármeddig lehet, évekig is, nem kell szüneteltetni. A hajfestést sem szüneteltetjük. A köröm és a haj anyaga egyforma, elhalt keratin réteg.

Hogy zselé, vagy porcelán, az teljesen mindegy, mindkettőt meg lehet gyönyörűen csinálni.

Ha meguntad a körmöd és le szeretnéd szedetni egy idő után, ha jó a körmös, a körmöd nem lesz gyengébb, max pár napig, amíg az addig visszatartott víz távozik a körömlemezből. szakszerű eltávolításnál észre sem lehet venni, ha valakinek műkörme volt előtte. Ebből a szempontból jobb a porcelán, mert azt le lehet oldani.


De ha nincs körmöd sem vagy igénytelen, csak több törődést igényel az ember saját körme, mint a jól elkészített mű.

2012. márc. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
A 3. válaszadónak mondanám, hogy pár nap alatt nem szabad levegősödnie a körömnek, törnie meg pláne nem! Ha jól sejtem, te sem a legjobb körmöst fogtad ki, azért voltak ilyen gondok a körmöddel.
2012. márc. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem akkor vagy igénytelen, ha van. Kb annyira igényes mint a deréktetkó, és a hasonló ribancrendszámok.
2012. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat.
2012. márc. 12. 23:41
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
A mükörömnek semmi köze az igénytelenséghez.
2012. márc. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Én legalább 5 különböző körmösnél voltam már, és minden alkalommal ugyanez volt a probléma. Lehet, hogy nekem gyárilag ilyen vacak körmeim vannak, nem tudom.
2012. márc. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 /Anita_'94/ ***** válasza:
86%

Ja, igénytelen vagy, ahogy én is :D

Nincs műkörmöm, póthajam, kacsa szám, szilikon mellem, nem járok szoliba, szal egy uccsó proli vagyok...

2012. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!