Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit csináljak a körmömmel,...

Mit csináljak a körmömmel, hogy ne töredezzen, ne szakadjon be?

Figyelt kérdés
Decemberben a szalagavatómra csináltattam műkörmöt - amúgy mindenki olyan durán néz rám, hogy nem szerettem -, és miután januárban leszedettem (egy hónapot volt fenn) azóta szinte tönkrement a körmöm. Nem tudom megnöveszteni, mert állandóan törik, beszakad. Reszelni szoktam, és kenegetem olajos-vitaminos körömápoló stifttel, de nem segít. Februárban még a Béres kapszulákat is kipróbáltam, az se sokat lendítette az ügyön... A műköröm előtt nagyon hosszúra is meg tudtam növeszteni a körmöm, kivéve a hüvelyujjamon.
2012. márc. 27. 14:06
 1/3 DDD97 ***** válasza:
0%
Hát igen, szerintem te is tudod, hogy a műkorom az oka ennek. Én amúgy nem utasítom el a műkörmöt, ha szép igényes.. és ha valakinek tényleg nincs semmi körme, akkor megértem..De az lehet a hiba, hogy a te körmöd és az alatta lévő bőr nem bírja ezeket a vegyszereket, és egyéb káros anyagokat amiket egy műkörömmel együtt megkapsz.. szerintem sokszor vágd le(ne túl rövidre) és csak megerősödik.. de amúgy ez a "kúra" tart szerintem ne fesd be a körmöd.. mert azt is utána le kell mosni körömlakklemosóval és abban is szintén csomó méreg van..
2012. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző válasz úgy baromság, ahogy van. 1. a körömbe max a víz, és az olajok tudnak felszívódni, más nem. fizikai képtelenség, a köröm felépítése miatt.

2. a köröm gyengeségéért nem a műköröm, hanem a körmös a hibás, aki úgy elreszelte a körmöt, hogy addig, amíg le nem nő teljesen töredezni is fog.


Szépen reszelni kell mindig a hosszát, aztán ha teljesen lenőtt a sérült rész, olyan lesz, mint előtte. Ez akár fél év is lehet.

2012. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, gondoltam is, hogy a mű miatt lett ilyen :( De hogy fél év is elteljen? :(
2012. márc. 27. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!