Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fültágító/füllyukasztás házilag?

Fültágító/füllyukasztás házilag?

Figyelt kérdés
A fülemen nincs semmi lyuk még. Akarok egy fültágítót (nem nagyot) kb.4-6mm-eset. Érdekelne, hogy itthon magamnak mivel tudnám kilyukasztani a fülem? Mert azért nem akarok elmenni és fizetni 2-3. 000Ft-ot. De ha már ki lenne lyukasztva a fülem, akkor már pl. belemenne a fogpiszkáló (persze minden cucc csak alaposan lefertőtlenítve), aztán meg fültisztitó pálcika, vagy akkor már vennék fültágító csigát/tüskét is. Csak itthon, hogyan tudnám kilyukasztani a fülem akkorára, hogy belemenjen először egy fogpiszkáló?

#fültágító #füllyukasztás házilag
2012. máj. 21. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Én rendes fülbevaló lyukról tágítottam 4 mm-re. A fülem vastagabb injekciós tűvel volt átszúrva, lehet kapni gyógyszertárban, nem drága. :) Szúrás előtt jéggel 'zsibbasztottam'.

Egy ideig fülbevaló volt benne, az is nehezen ment bele rögtön a szúrás után + kellett egy kis idő, amíg helyrejött a fülem, csak azután kezdtem el tágítani.

Sok sikert, és ha lehet, inkább kérj meg valakit, hogy szúrja át neked, mert szerintem magadnak kicsit nehezebb lesz, mintha más csinálná egy határozott mozdulattal! Az ő kezét nem te irányítod. :D


18/F

2012. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem!

Tehát akkor veszek 1 injekciós tűt és megkérem egyik haveromat hogy szúrja át a fülem?

Aztán hogy tovább? Várjak vele 1-2 hetet, amíg meggyógyul? Addig mit tegyek a fülembe?

2012. máj. 21. 00:26
 3/7 anonim ***** válasza:

én úgytágítottam a fülem hogy először rendes fülbevaló volt benne, majd tetem bele vastagabb gémkapcsot, azt a színeset addig csináltam mig belenem ment fültisztitó pálciika darabka és azt tekertem szikszalaggal be fokozatosan tekertem rá míg elnem értem a kívánt eredményt, érdemes mindig bekrémezni mikor beteszed mert úgy könyebben csúszik és könyebb is betenni nem kell szenvedni hogy belerakd a füledbe


fogpiszkálót nem érdemes beleteni könyen eltörhet mivel fából van ugye és felsértheti a füled

2012. máj. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem!

De pontosabban engem az érdekelne, hogy itthon saját magamnak, vagy haverom nekem, hogy tudnám kilyukasztani a fülem? Mert semmi lyuk nincs most a cimpámban.

2012. máj. 21. 00:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Én kiválasztottam a helyet, ahova szerettem volna a lyukat (kb. középre :D), lültem, kicsit jéggel érzéstelenítettem, aztán átszúrták nekem. Nem bonyolult ez. :P A füledet is és a tűt is törölgessétek meg kicsit szesszel, a tű amúgy is steril kéne legyen, de nem árt annak, ha lefertőtleníted még... :) Aki átszúrja neked, mosson előtte kezet. Nem nagy dolgok ezek, és fő az óvatosság! Jobb, mint hogy befertőzzön ilyenek miatt. :)

Egy pár kis ezüst fülbevaló amúgy, ha jól emlékszem, nagyon olcsó (nekem kis dobókocka alakú volt), szerintem vegyél egy olyan ezüst fülbevalót, és azt tedd bele, amíg gyógyul kicsit. Kenegesd valamilyen krémmel. Erre nem tudok tanácsot adni, hogy milyent nézzél, mert nem Mo.-n lakok, nem tudom, hogy ott milyen krémek vannak.

Tágításkor pedig tényleg tanácsos bekenni, lehet ugyanazzal, mint amivel addig kenegetted, amíg begyógyult. Az ártani nem árt, csak megkönnyíti a dolgod. Én is fültisztító pálcikával kezdtem a tágítást, aztán valamilyen kicsit vastagabb golyóstoll betétből vágtam le egy darabot, arra pedig mindig tekertem egy kis szigszalagot, hogy vastagabb legyen. :)) Egyik felét szerintem érdemes úgy 'ferdén' levágni, hogy legyen egy hegye annak a fültisztítónak/golyóstoll betétnek, és azt lassan benyomni a füledbe, mert sokkal könyebben bemegy majd.


18/F

2012. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy miután átlyukasztják a füled, és berakod a fülbevalót arra az időre, amíg meggyógyul, minden nap kicsit forgasd meg benne a fülbevalót, akkor is, ha épp nem kented be. Ha picit fáj, nem baj. Ha nem fáj már, akkor valószínűleg gyógyul! :)


18/F

2012. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Van olyan fülbevaló aminek hegyes a vége én azzal szúrtam át.
2014. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!