Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért nem használható a...

Miért nem használható a (vörös) hajfesték szemöldökfestésre?

Figyelt kérdés

Vörösre van festve az eredetileg sötétbarna hajam,(sötétbarna szemem is) és a vörös hajfestékemmel festem a szemöldököm is évek óta.

Kipróbáltam a barna szemöldökfestéket is, 2-3 percig volt a szemöldökömön, de olyan csúnya vastag és fekete lett.

Borzasztó volt, és annyira elütött a vörös hajamtól.

Mivel vörös szemöldökfestés nincs, mindig amilyen vörös árnyalatú volt a hajam, olyan volt a szemöldököm is, de ne égő vörös szemöldökre gondoljatok.

Viszont tartok tőle hogy káros. Mi a véleményetek?



2012. máj. 27. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg egyetlen hajfesték sem alkalmas szemöldök festésére, épp ezért van feltüntetve is. Szerintem inkább be próbáld ki, menj el kozmetikushoz, ő biztosan tud segíteni neked.
2012. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros. Úgy értve hogy ha káros lenne akkor ugyanolyan káros lenne ha a hajadra kened is. Nincs különbség.
2012. máj. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kozmetikushoz akkor havonta min kétszer kellene mennem, mert a hajfestékkel 7-8 naponta be kell kennem.

Kozmetikushoz nem kell járnom, mert hála istennek ! szép a bőröm, így csak emiatt eljárni hozzá pénzkidobásnak tartom ilyen árak mellett.

Pont a szép világos bőröm miatt áll jól a vörös haj.

Azt viszont nem értem, hogy miért nincs vöröses szemöldökfesték, illetve nagyon világosbarna szemöldökfesték. A szőkék mit csinálnak??? Mert a világos szőkére festett hajhoz sem áll jól a sötétbarna szemöldök.


Egyébként mintha itt olvastam volna, hogy valaki írta, hogy a kozmetikusa a mellette dolgozó fodrász kolléganőjének a vörös hajfestékét használja szemöldökfestésre !!!

Köszönöm a válaszokat és kíváncsi vagyok további kommentekre is, főleg akinek hasonló a helyzete. :-)

2012. máj. 28. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Használható!=)

A fodrászok is azzal festik be!Profi fodrászhoz járok, nem egy tanyasihoz, aki nem tudja mit csinál, és ott mindenkinek befestik hajfestékkel!:)

Illetve én magamnak festem a hajam(én is vörös vagyok) és hozzá festem a szemöldököm is a hajfestékkel!!!Évek óta ezt csinálom, soha semmi bajom nem volt.Ezt a megoldást én inkább csak a barnás-vöröses árnyalatoknál javaslom, mert egy piros szemöldök mégiscsak gáz.:)

De ha sötét vörös vagy barnás-vöröses árnyalatú a hajad, befestheted a szemöldököd is.Én volt, hogy 10-15 percig hagytam a szemöldökömön a festéket, mire elértem a kívánt hatást!

Szóval használhatod, de kísérletezz, hogy Neked mennyi idő alatt fogja meg szépen, mert mindenkinek más a hatóidő, nekem 10-15 perc, de lehet Neked kevesebb vagy több. Fültisztító pálcikával vidd fel a szemöldökszálakra, így semmi bajod nem lesz, mert óvatosan tudsz dolgozni.(ha a festékre persze nem vagy allergiás)

A végén pedig ugyanúgy samponnal és meleg vízzel mosom át a szemöldököm, ügyelve arra, hogy a szemembe ne menjen le mosáskor. Még sosem volt gond.:)

2012. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszi a választ, ment a zöld kéz :-)


Én is pont úgy csinálom,mint te,azaz fültisztító pálcikával viszem fel a festéket, és nekem is ki kellett kísérleteznem, hogy hány percig hagyjam rajta a festéket.

Köszi a választ mégegyszer

2012. jún. 1. 12:25
 6/7 anonim válasza:
100%
Kozmetikusként az a véleményem, hogy a hajfestéket arra találták ki, hogy a hajat fessék be, a szemöldökfestéket pedig arra, hogy a szemöldököt. A Refecto Cil-nek és a Profi Pil-nek is vannak már vörös árnyalatai pontosan azért hogy elkerülhető legyen a hajfesték használata szemöldökfestésnél. A haj és a szemöldök "szőrzete" eltérő...a hajunk erősebb, vastagabb és ellenállóbb. Igenis károsíthatja a hajfesték a szemöldököt, nem azt mondom hogy 1 használat után, de hosszútávon biztosan!
2013. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

KÖszönöm a tanácsodat, meg fogom venni az általad említett szemöldökfestéket, ha kapható ahol lakom. Sajnos eddig csak barna, szürke és fekete szemöldökfestéket láttam, azt mondták nincs másmilyen, a barnától pedig ahogy már írtam szinte vastag fekete szemöldököm lett, amit alig vártam hogy lekopjon.

Ha nem kapható itt, a neten biztosan.

Köszi még egyszer, és ment a zöld kéz. :-)

2013. jan. 4. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!