Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Tragus piercing mellett piros...

Tragus piercing mellett piros hólyagszerű dudor. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eléggé zavaró, mert azon az oldalon szoktam aludni és most nem megy, mert ez a kis dudor elég érzékeny.

Nem hólyag, nem kinyomható, hanem kemény, és egyre nő.


Kb. 3 hónapja szúrattam, és eddig semmi probléma nem volt vele.


Mi ez és hogyan lehet eltüntetni?



2012. júl. 1. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Vadhús.


Én Tetrannal tüntettem el, de olvastam itt, hogy (gyógyszertári)alkohollal is sikerül.

2012. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg vadhús , nekem a helixemnél volt ilyen, két hétig alkohollal és betadine kenőccsel kezeltem és elmúlt, nagyon megijedtem de mostanra már alig látszik ,de kitartóan kell kezelni minden nap 2szer legalább :)
2012. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Rákerestem erre a vadhúsra és az enyém is pont ilyen. :(

Most pl. ezen kívül még az egész porc is be van dagadva és váladékozik a lyuk.

Én nagy naivan azt hittem már begyógyult.

Octanisept-em van, de az nem használ erre a vadhúsra, holnap veszek alkoholt hátha segít.

Van itthon Tetrán is, eddig nem mertem rákenni, nehogy ártsak vele.

2012. júl. 1. 21:59
 4/17 anonim ***** válasza:

Amúgy én is Octeniseptet használok a piercingjeimre, de az csak fertőtlenít, erre már nem volt jó.

Ja, és mindenképp hagyd bent az ékszert, mert ha kiveszed, a sebet most nem tudod normálisan kitisztítani és úgy fog a lyuk beforrni, hogy beszorul a szennyeződés. Na, az csúnya lenne..!

1. válaszadó voltam.

2012. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Vegyél alkohol az szárítani fogja és szerintem betadine kenőcsöt mert az elvileg jó erre nekem ettől múlt el ,nagyon csúnya volt de mostanra már nem látszik, ne ijedj meg:)

2.voltam

2012. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, mennek a zöld kezecskék. :)


Kivenni természetesen nem akarom, nem is tudnám, mert úgy megdagadt a porc, hogy le sem tudom csavarni a golyót. Gondolom az is irritálja, hogy ennyire szoros most a duzzanat miatt. Lüktet is, félek hogy most meg begyullad.


Vettem alkoholt és Betadin kenőcsöt is.


Szerintetek érdemes lenne hosszabb szárú ékszert betetetni, amíg meg nem gyógyul? Vagy ezektől a kencéktől úgyis lemegy a duzzanat?

2012. júl. 2. 14:54
 7/17 anonim ***** válasza:

Alapból hosszabb piercinget kellett volna beleszúrnia a piercernek. Érdekes...


Ne zavard feleslegesen, ne cserélj ékszert. Szerintem fájdalmasnak is fájdalmas lenne. Csak le megy ezekkel a szerekkel a duzzanat. Ha 1 hét után nem látsz változást, akkor kezdj csak aggódni:).

2012. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha 1 hét után nem érzed hogy már kisebb mint volt, na akkor kezdj el parázni
2012. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Alapból hosszabb szára van az ékszernek, ezzel nincs gond, csak most úgy bedagadt a porc, hogy ez sem elég.

Lüktet nagyon.


Az lesz amit mondotok, várok egy hetet és ha nem javul... de mit tudok tenni ha nem javul?

2012. júl. 3. 14:49
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor irány a háziorvos és majd meglátja, hogy bőrgyógyász vagy esetleg ő is tud valami erős készítményt adni rá vagy elküld a sebészetre(idáig nem hinném, hogy eljutsz, ez már tényleg a legdurvább eset lenne).

De ne ezen gondolkodj, rendbe fog jönni. Most csak kezeld rendszeresen!

2012. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!