Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A zselé vagy a porcelán...

A zselé vagy a porcelán műköröm a jobb?

Figyelt kérdés
Elég gyenge körmeim vannak, nem akarok nagyon hosszú mkörmot, mivel kisbabám van, de mindenképp legyen tartós és dekoratív. Mi az, hogy tpp, ill. épített? Mit ajánlotok?
2008. máj. 3. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Tipp ha csak "műanyag körmöket" ragasztanak az igazi körmödre- olyat, amilyet drogériákban is láthatsz, de az nem tartós. Épített, ha a tippre zselé, vagy porcelán réteget vonnak, és úgy alakítják ki a formát. Nekem zselés van, és az is volt mindig, én csak ajánlani tudom!


Egyébként azt olvastam, hogy akik babáznak,egyáltalán nem káros a műköröm, sőt, azzal legalább nem tudják megmarni a picit :) Ezt mondjuk nem tapasztalatból mondom, csak így olvastam :)


Csináltass szép körmöket, és tök jó tudni, hogy ilyen anyukák is vannak, mert én is műkörmös anyuka szeretnék lenni majd egyszer... :)

2008. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2008. máj. 3. 22:37
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

na ez pont nem így van. nekem kb 10 évig volt kisebb nagyobb megszakítással körmöm. és szinte minden 2 évben mást fogadott el a körmöm.


van zselés és porcelán. a zselé tippest úgy rakják fel hogy egy tippet(ami müanyag köröm) ráragasztanak a körmödre, és arra minden esetben több réteg zselét húznak fel ami uv lámpa alatt keményedik meg, aztán szép formásra reszelik.

a porcelán egy por amit egy folyadékkal kevernek össze és ez ahogy szárad keményedik ki. az épített az olyan hogy egy papír formát raknak a körmöd alá amire majd ráhuzza ezt a porcelánt és mikor megkeményedik akkor lehuzza a papírt alola és csak ez a kemény porcelán réteg marad a körmödön.


a porcelánnak van egy oldószere amit ha leakarsz szedni akkor csak abba kell áztatni és idövel lejön. a zselés tippet pedig csak lereszelni tudja a körmös,(vagy meg várni míg lenö magátol)


de a porcelánt ha oda ütöd valahova berepedhet könnyen, ezért a tippes zselés sokkal tartósabb.


nekem volt hogy évekig tippes volt és mindig ugyan ahoz a csajhoz jártam és elkezdte ledobálni a körmöm a tippeset, ekkor elkezdtük az épített porcelánt ami kb megint 2 évig jó volt mikor azt nem szerette.

2008. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor a zselé a jobb választás? Nekem az a szimpatikusabb. De akkor tippeset, vagy építettet csináltassak?
2008. máj. 4. 10:53
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a körmös majd megoldja. De nekem úgy van, hogy először felragasztotta a tippet, megfelelő hosszúságúra reszelte, aztán felkente a zseléréteget, szóval a tipp mindenképpen kell.

A zselé állítőlag nem törik le olyan könnyen mint a porcelán (de én elfogult vagyok, én vagyok az első válaszadó :) )

2008. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem zselés van már évek óta . (De nincs alatta tipp, nem tudom ezt akkor hogy hívják, én azt hittem, hogy ez az épített köröm.) volt nekem is tipp egy évig, de utáltam, mert mikor lenőtt nagyon azt ugye cserélni kell, és akkor ugyanazt az összeget kell kifizetni mintha teljesen új körmöt rakna.Ezt meg csak havonta töltetem. Na meg nekem nem is volt olyan szép a tipp, mint a zselé. Egyébként van olyan megoldás, hogy saját köröm erősítése zselével.Googleba beütöd, meg fogod találni. Akkor a körmös egy réteg zselét húz a saját körmödre. Én ilyet csak egyszer láttam, teljesen olyan mintha természetes köröm lett volna, nekem tetszett.
2008. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ja még annyit, hogy a zselés körmömmel én mindent csinálok, de szó szerint, és mindent kibír:)))
2008. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem épített zselé van (tipp nélkül), már egy éve és még egyszer sem tört le. Először tippeset csináltattam amire ráhúzták a zselét, na az egy hét után elkezdett leesni magától. Szerintem a zselé a legjobb és a legtartósabb.
2008. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
84%
Nekem kb.10 évig volt zselés,és kockakörmöm.Műkörmöst váltottam,aki azt mondta,hogy nemááár, zselés körmöm van? Az már nem divat. Azt mondtam,hogy jó, próbáljuk a porcelánt. Bejött! Szebb,tartósabb, egyszerűbb.Sokszor levált a tipp, a zselé felhólyagosodott, nem mindig volt jó. Szépen megcsinálták,de ha véletlen beütöttem valahova, máris megrepedt, vagy levegős lett.A procelánnál nincs ilyen gondom,ráadásul a kockakörömnél jobb a mandulaformájú:))) De csak ajánlani tudom,hogy csináltasd meg!
2008. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
78%
szerrintem a zsele ...nekem is mukormom volt es egyketore leestek...
2008. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!