Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az iparfumeria.hu oldalon...

Az iparfumeria.hu oldalon nézegettem a parfümöket, találtam egy diesel parfümöt, ami azonban 75 ml és mindössze 3230 forint. Valaki rendelt már erről az oldalról? Biztos hogy ez rendes parfüm, nem csak ilyen bóvli?

Figyelt kérdés
Itt található: [link]

2012. szept. 23. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én rendeltem, igaz nem parfümöt, hanem hajkefét. Minden rendben volt.

Amit linkeltél azért ennyi szerintem, mert ez nem parfüm, hanem EDT.

2012. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem azért kerül ennyibe, mert EDT. Férfi parfüm (EDP) nem is nagyon létezik. Létezik, de a férfi "parfümök" 99.9%-a csak EDT.

Azért kerül ennyibe, mert 1997-es kiadású a parfüm. És a nagy gyártók régebbi termékeit egész olcsón lehet megvenni, 3000-6000Ft között belehet őket szerezni, pl a Versace Blue Jeans is egész olcsó, ahhoz képest, hogy a Versace márka milyen árkategóriában mozog. Ugyanez a helyzet a Dieselnél is: van neki cipője 18.000Ft-ért is, és van neki 180.000Ft-ért is.

Lehet az is benne van ebben, hogy régebben a Dieselnek a Marbert Cosmetics gyártotta a kozmetikai cuccait, olcsóbban. Pár éve, talán 2006 óta a L'Oréal rendelkezik a Diesel kozmetikai cuccai felett, gondolom ők többet is kérnek a gyártásért.

Amúgy a L'Oréal gyártja sok olasz luxuscégnek a parfümjeit: Diesel, Armani, YSL, Ralph Lauren, hogy csak a legnagyobbakat említsem.

Egyébként ez a jó a "divatmárkákban". Régi cuccokat belehet szerezni Adidas áron, és egy pólóról vagy napszemvegről úgy sem mondja meg senki, hogy 2 évvel ezelőtti modellről van szó.

És amúgy nem csak a parfümöknél ez a helyzet, hogy csomó márkának ugyanaz a cég gyárt, mint parfümöt a L'Oréal, hanem napszemüvegnél a Safilo a beszállító, óránál a Fossil a beszállító a legtöbb olasz luxuscégnek. Röviden teljesen mindegy, hogy te Armani vagy Diesel napszemüveget veszel valójában egy Safilo napszemüveget vettél. Van Armani és Diesel napszemüvegem, sok nyelven van ugye a használati útmutató: minden esetben az fogadott, hogy : "Köszönjük, hogy Ön a Safilo Group termékét választotta".

A legtöbb ruhát is ugyanott gyártják, szóval nagy különbség nincsen köztük minőségbe. Inkább az, hogy melyik márka mennyit tesz rá a neve miatt.


Ezeket csak érdekességként írtam le.

2012. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. szept. 27. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!