Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kozmetikusok és témában...

Kozmetikusok és témában szakértők! Mire jó a ricinus olaj?

Figyelt kérdés
Szempilla hullásra és fakulásra jó? Puha marad tőle a szempillám? Mennyiért juthatok hozzá kb.? Valóban természetes készítmény? nincs káros hatása?
2012. nov. 1. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én igazából egyik sem vagyok, de én is használtam ricinus olajat. Ez igazából mindenre jó, a bőr puha és szép lesz tőle, ha kiszárad a kezed, és bekened vele, valamicskét gyógyít és tényleg jó lesz a bőröd. Hajra is jó, puha, fényes lesz tőle és nő is persze, és ugyanígy van szempillánál is, ha bekened vele, feketébb lesz a pillád és sokkal dúsabb, hosszabb. Legalábbis amikor én kentem vele, akkor látványos eredményt értem el vele. Most ez úgy hangzik mint valami hülye reklám, de tényleg így van! :D Próbáld ki, ártani nem árthatsz vele. Kb 200 forint a gyógyszertárban, máshol nem is juthatsz hozzá.:) Természetes és nincs káros hatása elvileg. Legalábbis én nem tapasztaltam.
2012. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is használtam kb. egy éve. Azóta is élvezem az áldásos hatását. :) Most készülök újra venni és kenegetni vele a szempilláimat.


Én úgy csináltam, hogy este tisztálkodás után bekentem az alsó és felső szempilláimat az olajjal és rajtahagytam egy ideig. Ez változó, volt hogy csak 15-20 percig, volt hogy 3/4 óráig is. Annyi volt a lényeg, hogy még mielőtt lefeküdtem egy fültisztítóval leszedtem a felesleget, amit nem szívott be a szempillám és csak reggel mostam le a maradékot. :)


Nekem bevált, mert erősebb, dúsabb, egészségesebb lett a szempillám és még nőtt is egy kicsit.

2012. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen jó nagyon a pillákra és a hajra is. gyógyszertárban jutsz hozzá 300-400 Ft-ért. Tényleg temrészetes és nincs káros hatása. Olyannyira természetes hogy belsőleg is szokták alkalmazni szorulásra.
2012. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A ricinusolaj hashajtó. Persze jó töredezett, száraz hajra is, de ha erre kell valami akkor a kókuszolaj sokkal jobb a célra. De sok hülyeséget is kitaláltak már róla, például hajnövesztő hatása nincs. Gondolj bele, ezt bőrre is alkalmazzák, pakolásba, kozmetikumok összetevőjeként, ha szőrt, hajat növesztene, akkor elég gáz lenne a helyzet. Emellett a hajnövekedés genetikától, génektől függ, azt egy olaj nem fogja megváltoztatni.

Káros hatása nincs, kivéve ha rosszul használják, például sokaknál amiatt okoz hajhullást, mert egész éjszakákra a hajukon hagyják, ettől a fejbőr nem jut elég levegőhöz.

2012. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én csak pillákra használtam, bejött. Hajon próbáltam 2x, nagyon hullott. Úgyhogy befejeztem. Meg az is közrejátszott, hogy nincs türelmem órákon át fennhagyni.
2012. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem vok kozmetikus, de gyógyszertárban vettem és a dobozban van tájékoztató amin azt irja, hogy székrekedésre orális úton használni vagy külsőleg kiszáradt bőrre, töredezett hajra pakolásként. A szempilla dolgot nem irja.
2012. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!