Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Melyik a tartósabb műköröm? A...

Melyik a tartósabb műköröm? A zselé vagy a porcelán? És ha gyenge a körmöm, akkor tip-et kérjek alá? A zselét vagy a porcelánt könnyebb leszedni? Melyik tart tovább?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 16:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő egyformán tartós, ha jól van feltéve. A körmös majd eldönti, mit rak. Jó esetben..

A tip-et felejtsd el, régen elavult technika.

A porcelánt könnyebb leszedni, mert le lehet oldani. A zselé pedig csak reszelhető.


A melyik tart tovább mire vonatkozik? Az elkészítési ideje általában a porcinak gyorsabb. Mivel egyforma tartósak, 4-6 hétig fent kell, hogy legyen.

2012. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos válasz volt :)
2012. dec. 13. 16:22
 3/18 anonim ***** válasza:
szivesen.
2012. dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
a helyesen elkészített tipes műköröm szintén bírja 5-6 hétig. nekem a porcelán a macerásabb és pontosan azért mert csak oldással jön le...a zselét könnyen le lehet reszelni, sőt géppel még gyorsabb. A porcelánt tipoldóba kell áztatni és eléggé sokáig. közben a vendég ujjai teljesen összeaszalódnak tőle, plusz ki is szívja, sőt van aki allergiás rá..
2012. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

hát persze.

biztos szép a tip zselé, bár én profi körmöst még sosem láttam, aki dolgozna vele, pedig ismerek párat. De lehet, csak titkolják.

De te csak csináld :)

És bár tényleg macerásabb az áztatás, mint a reszelés, viszont áztatásnál igen nehéz belereszelni a körömbe, míg ez a reszelésnél nem egyszer elő szokott fordulni.

A vendég ujjai pedig nem aszalódnak össze tőle, sőt, én még allergiával sem találkoztam, holott a sok év alatt volt már pár vendégem, és még senki sem volt allergiás az acetonra. Természetesen előfordulhat, de sokkal több allergiás eset van a zselénél, vagy porcelánnál, mint az acetonnál.


Nem mellesleg, a tip a formája miatt elég rendesen behatárolja a körömformát. Míg az épített köröm olyan lesz, amit csak akar az ember. Mondjuk elég bután tud kinézni a kocka tipből reszelt hegyes förmedvény. Hogy a többi speciális formáról ne is beszéljek. Azokat csak és kizárólag építeni lehet.

2012. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindeninek a válaszokat! Én porcira szavazok, nem tetszik nekem a reszelgetős módszer, így is eléggé hajlékonyak a körmeim.. És nem vagyok allergiás az acetonra. :)
2012. dec. 13. 23:56
 7/18 anonim ***** válasza:
jó döntés.. mostmár csak olyan köröst kell keresnek, aki tud porcelánozni, és nem kontár szinten. ez lesz a nehezebb. Nagyon kevesen porcelánoznak, mert nem értenek hozzá általában a körmösök.
2012. dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

kikérem magamnak én tudok porcelánozni nagyon szépen nem kontár módon saját szettem van és csak 12 vagyok.

egyépként jó meglátás a porci mert aki kicsit ügyesebb otthon is le tudja szedni és nem kell érte pénzt adni

2013. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
hát persze, hogy tudsz :DD én is tudok harangot önteni.
2013. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

nem kell leszólni ha nem tudod hogy télleg tudok e

egyébként nagyon vicces a harangos hasonlat csak nem is hasonít

egyébként tudok saját szettem van

2013. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!