Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért lett ekkora divat a...

Miért lett ekkora divat a smink? Láttam olyan kérdést is, ahol valakit azért szekáltak mert nem sminkelte magát?! Milyen ez már.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet csak nálunk van így, de nekünk talán az osztályba a 15 lány közül, olyan 4-5 van aki folyton sminkel, mindennap, és kb: olyan 5-6 aki soha, egyátalán,vagy csak ha buli van a suliban.

Otthon persze más, mert otthon szoktam én is sminkelni, de iskolába annyira felesleges, az ember tanulni jár oda, nem tetszelegni.

De nem a sminkkel van a baj, az hagyján, de most olvastam egy kérdést, ahol egy 14 éves lányt, azaz TIZENNÉGY évest bántottak azért, mert CSUNYA és miért nem sminkeli magát?

Hát milyen világban élünk? 14 évesen attól lesz valaki szép ha sminkeli magát. Meglepődtem,hogy egyébként a kb elég lenézett osztályom mégis ennyire inteligens. Mert nálunk ilyen miatt messze sincs piszka.

Ez normális egyébként,hogy egy 14-15 éves igencsak azért kislányt lenéznek ez miatt?


15L/9.osztály


2012. dec. 16. 10:29
 1/5 anonim válasza:
Nem lenne normális, de a te korosztályod gondolkodása már más. Az a menő ami mindenkinek van, ha valaki nem áll be a sorba akkor különcnek számít és ezért fogják bántani. De ha nem törődik mások véleményével attól még ugyanolyan ember marad.(ráadásul nem lesz 20 évesen ráncos :D ) Nem a smink teszi az embert széppé!
2012. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 27 éves vagyok, és sosem sminkelek.

Nem hiszem, hogy erre szabály lenne, max. az osztályokban, attól függően, hogy kik a hangadók.

De rájuk nem kell hallgatni, csak kérdés, hogy van-e egy tininek elég bátorsága nemet mondani a csodaszellemnek...

2012. dec. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég szánalmas valakit emiatt kicikizni, és ezt úgy mondom, hogy mindig sminkelek. De hogy ez alap dolog lenne...!

Múltkor egy blogot olvasgattam, és az egyik cikkhez fűzött kommentek alapján azt a következtetést vontam le, hogy elég sokak számára nem simán alap a sminkelés, de aki ezt nem műveli, az nem is igényes. Érdekes felfogás...

2012. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sokaknak ez a legnagyobb problémája, hogy más festi-e magát vagy nem, és még le is szólják, ha valaki nem ken magára egy kiló festéket minden nap. Az olyanok, akik emiatt kiközösítenek valakit figyelemre sem méltók... 14 évesen főleg korai sminkelni, felesleges. Max. egy kis korrektor ha pattanásos valaki és kész. Én sokszor csak nézek, hogy 13-14 éves lányok durván ki vannak sminkelve fekete tussal meg pirosítóval, stb. (azt csak zárójelben teszem hozzá, hogy a legtöbbnek totál ízléstelen a sminkje és látszik, hogy nem ért hozzá). Nagy lánynak akarnak tűnni, de amúgy nem az ilyenekből jön ki az értelmiségi réteg, ahogy ezt eddig tapasztaltam... Meg azt sem értem, hogy milyen szülő az, aki engedi a gyerekét ennyi idősen így mászkálni.

Nem vagyok sminkellenes, én is sminkelem magam, de teljesen szolidan és visszafogottan, minél természetesebben. Tényleg csak hogy a hibákat elrejtsem, a szemem pedig kihangsúlyozzam kicsit. Az én koromban ez már teljesen jó szerintem. :)

23/L

2012. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:). Nem tudom Ti is úgy értettétek-e, de nem nekem van ilyen téren sz/r osztályom, hanem azon döbbentem le, hogy a lánynak milyen szánalmas osztálya van/illetve mennyire szánalmas 'emberek''kislányok' vannak. 15 évesen sem vagyok nagylány úgy, hogy ennyire mindent megtehetek, egy 14 évesnél ez túlzás.

Sminkelhetném magam, de semmi szükségem rá:).

2012. dec. 16. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!