Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha a (z) (arany ) nyakláncon...

Ha a (z) (arany ) nyakláncon nincs rajta a jelölés honnan tudom hogy az tényleg valódi-e?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom királyvízzel szokták ellenőrizni és ha nem reagál rá akkor arany!
2009. aug. 23. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
A királyvíznek az a lényege, hogy oldja az aranyat és a platinát is. Mivel nem hiszem, hogy salétromsavval akarsz otthon varázsolni, azt ajánlom, hogy vidd el egy ékszerészhez, az majd megmondja.
2009. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából egyik feltételezés sem helyes, de a kérdező közelebb van az igazsághoz. A királyvíz nem oldja az aranyt sem a platinát, ha vmi nem tiszta arany pl csak 14 karátos akkor abból kioldja az ötvözetet. 24 karátos aranyból nem csinálnak sűrűn láncot mert az már nagyon puha és nem alkalmas használatra. Nem hiszem hogy a tied 24 karátos lenne ezért javaslom a salétromsavat hagyd ki az ügyből :D. Vidd el ékszerészhez, házilag csak annyit láthatsz rajta hogy mennyire van aranyos színe, ha fényes világosabb az esélyesebb hogy arany mint a sárgább vöröses. De egy ékszerész ennyit ingyen megmond.
2009. aug. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát voltam vele de nem ékszerész volt habár ékszereket árult ő ránézésre azt mondta nem az aztán mondom neki nézzük már meg megreszelte pár helyen és bekente királyvízzel semmi reakció azt mondta visszaszívja amit mondott de nézessem meg.
2009. aug. 23. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
A királyvizet(savat), ne keverjétek a választó vízzel :P
2009. aug. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!