Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan érhetem el, hogy a...

Flora08 kérdése:

Hogyan érhetem el, hogy a körömlakk tartós legyen?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy most szedettem le a műkörmöt és sajnos a saját körmöm teljesen le van reszelve, olyan vékony lett, mint a papír és a felülete is egyenetlen. Próbáltam kilakkozni, mert nem valami szép, de az amúgy tartós körömlakk is lepattog másnapra:( Kenjek fel két réteget, vagy attól csak rosszabb lesz?

2013. jan. 2. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagyon el vannak gyengülve a körmeid, azt ajánlom, egyenlőre csak erősítő lakkot használj. Nekem is nagyon elvékonyodtak a körmeim és úgy töredeztek be, hogy csak na. Vettem egy lakkot a rosmannba, lovely erősen regeneráló készítmény a neve. Az üvegben fehér, de felkenve átlátszó lesz néhány csillámmal. 3 hete használom és már most ezerszer jobb a helyzet. Azóta megerősödtek annyira a körmeim, hogy nem törik be egyik sem és gyorsabban is nő tőle.


Ajánlom figyelmedbe ezt a lakkot, használd pár hétig, ettől szépen megerősödik majd a körmöd. Állítólag alaplakként is jó, tehát, ha mindenképpen akarod, erre száradás után festhetsz valamilyen színt is. :)

2013. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csináltass gél-lakkot. Erősíti a körmöt, és ha valami szolid színt választasz, ugyan úgy tudod lakkozni, mint az eredetit, viszont sokkal tartósabb (és szebb) rajta a lakk.

Ha ez nem, tegyél alaplakkot vagy mielőtt kifestenéd a körmöd, reszeld át a felületét egy nagyon finom reszelővel.

2013. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 eperke.65 ***** válasza:
100%

ugyanígy voltam de itt nyilt 1fodrászkellékes van minden gondoltam hátha tud segiteni és ajánlotta a kálciumos körömépítő zselét ami magátoltmegszárad és nagy csodálkozásomra most olyan erős,gyorsannő hogy mikor kifestem azthiszik műköröm



mindjart küldök linket amugy380 ft

2013. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 eperke.65 ***** válasza:
100%
kremmania.hu/kremek/sissi-calcium-epitozsele
2013. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, aranyosak vagytok:)Szerintem kipróbálom azt az erősítő lakkot, amit ajánlottál:) Megfogadtam, hogy soha többé nem lesz műkörmöm, nem nekem való:( Pedig sokfélét láttam már, és vannak nagyon szépek.
2013. jan. 2. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Először ajánlanék egy kúrát az Essence Studio Nails Ultra Strong Nail Hardener-ből. [link]

Ettől úgy megerősödött a körmöm, hogy ilyen még soha nem volt. Nekem is műköröm tette tönkre. 3 hétig kell használni úgy, hogy 2 napra felkened, majd 1 napra lemosod. Ezalatt az idő alatt nem használtam mást, igaz nem volt szép a körmöm, de sajnos ezt az áldozatot meg kell hozni. Ha a kúrát befejezted, akkorra már elég jó állapotban lesznek a körmeid. Én kihagytam nagyjából egy hónapot, addig más lakkokat használtam, és egy új kúrát csináltam, azóta bombabiztosak a körmeim. Azóta úgy használom ezt a lakkot, hogy alapként felkenem, majd rá a színes lakk, díszítés, amihez épp kedvem van, és lezárásként Essence BTGN lakk: [link]

[link]


Ezzel az "eljárással" nekem minimum 7 napot kibírnak a körmeim. Ez alatt van 1-2 hajmosás is. De általában azért szoktam lemosni, mert már vagy lenőtt, vagy meguntam a színt.

2013. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, biztosan kipróbálom valamelyiket:)
2013. jan. 2. 21:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Neked tönkre vannak menve a körmeid, így elsőnek erősítsd meg úgy, ahogy a többiek mondták.


Én a jövőre nézve leírom neked, h mi a módszerem, amival akár 5 napig teljesen sértetlen marad a lakkozásom.


először körömreszelés, kézmosás, bufferral felcsiszolom a körmeimet- eurósban vettem kb 100ft-ért.

utána körömlakk lemosóval portalanítom a körmeimet.


Ezután jön az alaplakk. Én essence 24/7-et használok, rossmannban vettem kb 500 huf.


Száradás után rákenek két réteg teljesen mindegy milyen márkájú színes lakkot, bár ebből is imádom az essence-t mert nagyon szépek a színeik.


Miután ez a 3 réteg kopogósra száradt lekenem fedőlakkal. Én használok Astort, Essence-t de pl a Max factor nailinfinity átlátszó lakkja is tökéletesen megfelelő. A lényeg h a fedőlakk ne legyen gyorsan száradós, azok ÁLTALÁBAN nem annyira tartósak. Bár a BTGN lakkok nagyon jók azt olvastam, úh legközelebb olyat fogok venni és kipróbálom :)


Ez a lakkozás bírja 5-7 napig, de ha valamelyik körmöm megpattan, csak azt újra kenem és kész. Viszont nem mosogatok kesztyű nélkül, amúgy is borzalmasan száraz a kezem, de ne is várjunk csodát egy lakktól sem, ha mosogatunk meg hipózunk vele kesztyű nlkül, gondolom, ebben megegyezhetünk.


Van azonban egy lakk az Astor lycra up to 10 days ami simán fedő és alaplakk nélkül 2 rétegben bírja 5 napig jó állapotban. Viszont ez 1500 ft körül van, és nekem nem tetszenek a színei, az a kettő ami tetszett már megvan.


És jönnek a linkek én is krémmániáról linkelek neked, h elolvashasd ott a kommenteket.


[link] kb 500 huf volt rossmannban


[link] kb 500 huf rossmannban- azt írják róla h nem tartós, de ahogy írtam úgy nekem igen.


[link] 1500 huf körül a drogériákban, tescokban


[link] most ilyet használtam fedőlakknak, 800 huf volt akciósan nem tudom mennyi teljes áron


[link] én ezt ajánlom fedőlakknak ez is olyan 800 huf körül mozog


Remélem, tudtam segíteni :)

2013. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
....
2018. márc. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!